Nekas nav neiespējams! Uzzini, kā pilnvērtīgi un labi izgulēties četrās vai piecās stundās

0 Komentāru
Nekas nav neiespējams! Uzzini, kā pilnvērtīgi un labi izgulēties četrās vai piecās stundās
Foto: pixabay.com

Mūsu steidzīgajā laikmetā bieži vien ir neiespējami ievērot visiem zināmo likumu, ka diennaktī cilvēkam ir jāguļ vismaz astoņas stundas pēc kārtas. ASV strādā Veselīga miega izpētes institūts, kura pētnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka pilnīgi pietiek arī ar četru līdz piecu stundu ilgu miegu, ja vien cilvēks ievēro nepieciešamos priekšnosacījumus un veselīga miega principus.

Pētnieki ir izstrādājuši plānu, kā cilvēks var pilnvērtīgi izgulēties veselīgā un spēkus atjaunojošā miegā, guļot tikai četras vai piecas stundas.

Ātrā miega metode

Atslābinies pirms gulētiešanas. Nav jādodas gulēt ar visām savām problēmām un pārdzīvojumiem. Iedali 10-15 minūtes laika, lai padomātu par kaut ko skaistu, vai paklausītos nomierinošu mūziku.

Foto: tolo_tolo21, Flickr.com

Foto: tolo_tolo21, Flickr.com

Nepārēdies un nenoslogo kuņģi pirms gulētiešanas. Pretējā gadījumā organisms savu enerģiju tērēs nevis lai atjaunotu spēkus, bet lai sagremotu barību.

Izmanto aksesuārus – spilvenus ar atslābinošu aromātu (īpaši noderēs apiņi), acu apsējus un ausu aizbāžņus, ja nepieciešams.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Ieej siltā dušā. Tā nav tikai higiēnas normu ievērošana, bet arī savā ziņā tu nomazgā un aizskalo visu dienas laikā uzkrāto informāciju, iespaidus un emocijas.

Apsedzies ar siltu segu. Siltumā cilvēks izguļas labāk nekā aukstumā.

Pieradini organismu pie stingra piecu stundu miega režīma. To var izdarīt aptuveni mēneša laikā.
Vienu reizi nedēļā, vislabāk brīvdienā, guli ilgāk. Piecu stundu vietā, – astoņas.

Ej gulēt līdz pusnaktij. Šajā laikā organisms vislabāk atpūšas, un tu vari izgulēties labāk. Divas stundas miega pēc pusnakts, līdzinās vienai stundai miega pirms pusnakts.
0 Komentāru