Nejaušība vai apzināts lēmums? Marta, Margarita, Marija…Viņas visas svin vārda dienu jūlijā

Pievienot komentāru
Nejaušība vai apzināts lēmums? Marta, Margarita, Marija…Viņas visas svin vārda dienu jūlijā
Foto: publicitātes foto

Nav šaubu, ka filmas, seriāla, teātra izrādes vai grāmatas varoņa vārdam ir būtiska nozīme, jo tas veido vienu no tēla “rakstura šķautnēm”. Turklāt ar šo tēlu pēc tam tiek asociēti reāli cilvēki, un pat jaundzimušajiem tiek doti šo varoņu vārdi. Skaties.lv/Sievietei pamanīja interesantu faktu, ka gandrīz visām seriāla galvenajām varonēm vārda dienas ir vasarā, bet četrām no viņām – jūlijā.

Šodien svinam vārda dienu Martām. Pagājušajā un aizpagājušajā nedēļā vārda dienas gaviļnieces bija Kristīne, Marija un Margarita. Arī Jolanta vēl ir “vasaras” vārds. Izņēmums vienīgi ir Simona, kuras vārdu kalendārā var redzēt februārī, kā arī – Baiba, kura svin vārda dienu decembrī.

Foto

Izrādās, tā ir tikai un vienīgi sakritība, jo galvenokārt, seriāla varoņu vārdi ir atstāti tādi paši, kā Viņas melo labāk lietuviešu variantā. Izņēmums esot Marta, kuru Lietuvā sauc Meda. Interesanti, vai seriāla veidotāji scenārijā izmantos šo apstākļu sakritību un ieviesīs jau nākamajā sezonā dāmām apvienoto vārda dienas ballīti?