Kā Jāņu mielastu padarīt veselīgāku? Vienkārši, bet izcili Lolitas Neimanes knifiņi

Pievienot komentāru
Kā Jāņu mielastu padarīt veselīgāku? Vienkārši, bet izcili Lolitas Neimanes knifiņi
07. 03. 2014 Dietolo?e Lolita Neimane (gatis gierts / f64)

Salīdzinot ar Lieldienām, Ziemassvētkiem un citiem svētkiem, Jāņos galdā celtā maltīte ir daudz veselīgāka, sarunā ar portālu Skaties.lv pauž diētas ārste Lolita Neimane. Taču kas Neimanei sakāms par latviešu svētku galdā tik iecienīto šašliku?

”Tas, ka Līgo svētkos nevajag ēst šašliku, no manas puses izklausīties ķecerīgi,” portālam Skaties.lv atzīst diētas ārste Lolita Neimane.

”Vislabākā alternatīva ir šašliku marinēt pašam. Protams, nevajadzētu marinēt treknu gaļu, piemēram, kakla karbonādi. Manuprāt, vislabāk ir grilēt filejas – vistas, tītara vai cūkas filejas. Tas varbūt ir dārgāk nekā citas gaļas, bet nevajag ”spiest” uz kvantitāti, bet uz kvalitāti,” rekomendē diētas ārste.

Līdzās gaļai uz grila var likt arī kabačus, sēnes, papriku, baklažānus. ”Ja mēs gribam ”veselīgā šķīvja” principu, tad pusei no tā jābūt dārzeņiem. Viena ceturtdaļa varētu būt karsti dārzeņi, otra ceturtdaļa – svaigi.

Kopumā Jāņu ēdienkarte nav tā smagākā, jo galdā tiek celts daudz ogu – zemenes, gurķi, tomāti, salāti. Un ja vēl gaļu pieskata, lai nav pati treknākā, viss ir kārtībā.

Jāēd arī Jāņu siers – tur nav nekādu alternatīvu,” norāda Neimane un akcentē, ka Līgo svētki un Jāņi nebūt nav tie neveselīgākie svētki.

Un alus? Kā gan bez tā, bet, protams ar mēru.

”Ir jānodala svētki no ikdienas. Skaidrs, ka Jāņos tiek dzerts arī alus. Bet tas jālieto tā, lai nākamajā dienā var vadīt automašīnu. Pats galvenais ir alkoholiskos dzērienus nejaukt. Vienīgais, ar ko alkoholu var jaukt, ir ūdens ar piparmētru lapām,” iesaka Neimane.

Ikdienā mums patiesībā būtu jāēd daudz vienkāršāk, mazāk un lēnāk. Neimane sniedz padomu arī svētkos: ”Ēdienu jāmēģina izbaudīt, ēdot ļoti lēnām. Tad parasti nevar apēst tik daudz.

Manuprāt, Jāņiem nepiestāv rasoli un majonēžu salāti. Ēdienam jābūt zaļam, krāsainam, sarkanam – tas ir viss, kas patlaban nopērkams tirgū.”

Neimane pati svētku galdā plāno celt pašas gatavotu, dabīgajā ābolu sulā marinētu šašliku, sklandraušus, sieru, ogas, zaļumus.

Foto: Lolita lieliskā formā

Lasi vēl