Neglīto sporta apavu fetišs ir beidzies: modes tendences, ko labāk atstāt pagātnē

2 komentāri
Neglīto sporta apavu fetišs ir beidzies: modes tendences, ko labāk atstāt pagātnē
PEXELS

Lai dzīvē ienāktu jaunas lietas, jāatsakās no tām, kas savu laiku jau nokalpojušas. Tas pats attiecas arī uz modes tendencēm. Jaunajā gadā nevajadzētu ienest tendences, kurām derīguma termiņš jau beidzies, tomēr ir arī lietas, kas aktualitāti saglabā.

Multizīmolu modes veikala ”Van Graaf” stilisti piedāvā ieskatu gan tendencēs, no kurām vajadzētu atvadīties, gan arī tajās, ko droši var ņemt līdzi 2020. gadā.

Lietas, ko atstāt 2019. gadā

Neglīti sporta apavi

Paredzams, ka šogad skaistās kleitas, kostīmus un citus tērpus vairs nekropļos neglīti sporta apavi, jo ar milzīgām 90. gadu stila botām nevienu vairs nepārsteigsi. ”Instagram” neglīto apavu fetišs ir beidzies. Ilgu laiku sporta apavi dominēja gan ielās, gan pasākumos, bet nu jau sāk apnikt arī rūdītiem to piekritējiem.

Stilisti iesaka 2020. gadā atteikties no sporta apaviem, atstājot tos sporta zālei, un izvēlēties augumam un tērpa siluetam glaimojošas laiviņas, stilīgus zābakus, zempapēžu vai pilnpapēžu apavus. Iespējas ir ārkārtīgi plašas! Piemēram, pie puķainas kleitas bohēmiešu stilā lieliski piestāvēs melni, šņorējami zābaki no ”Tommy Hilfiger” vai kāda cita kvalitatīva zīmola.

Polsterētās matu stīpiņas

2019. gads bija polsterēto matu stīpiņu gads. Līdzko tās parādījās zīmola ”Prada” pavasara kolekcijas modes skatē, lielas un mazas fešionistes, īstas un pašpasludinātas ”Instagram” zvaigznes un pat cienījamas modes lēdijas savā garderobē iekļāva šo matu rotu. Gada sākumā ar to lepojās pat hercogiene Ketrīna.

Visu gadu modes prese slavināja tendences 60. gadu šiku. To izmēģināja gan dāmas, kurām matu rotas piestāv, gan tās, kurām noteikti nevajadzētu tās izmantot. Lai nu kā – polsterētā matu stīpiņa dodas pelnītā atpūtā.

Ja nu gluži ir izteikta vēlme rotāt galvu un matus, vienmēr var izvēlēties tādu garderobes klasikas vienību kā cepuri – ”Calvin Klein”, ”Hugo Boss” vai kāda cita pasaulslavena zīmola cepure izskatīsies nevainojami.

Mazmazītiņas saulesbrilles

Jaunais gads vēlas redzēt dāmas, kuras prot pieskaņot saulesbrilles savas sejas formai un izskatīties patiesi eleganti. Absolūtais ”stilīgo meiteņu aksesuārs” jeb smieklīgi mazītiņās saulesbrilles 2020. gadā dod ceļu lielākām un pamatīgākām līdziniecēm, kuras tiešām paveic savu darbu un optimāli aizsargā acis no UV starojuma.

Batikotie krekli

Batikoto kreklu trendu spilgtās krāsās pajājušajā gadā varēja novērot gan vairāku pasaules šovbiznesa zvaigžņu, gan jauniešu garderobē vietējos festivālos. Tomēr batikotie apģērbi nekļuva gana populāri pērnajā gadā. Latvieši dod priekšroku monotoniem toņiem, tumšām krāsām un pārspīlēti spilgtus toņus izvēlas retāk.

Caurspīdīgās somas

Tāpat jaunajā gadā nevienu vairs nepārsteigs nepraktiskās caurspīdīgās somas (neraizējies – mini somiņu mēs neaiztiekam). Caurspīdīga klačsomiņa var izskatīties eleganti vai interesanti, ja atvēlēsi laiku, lai tajā prasmīgi un mākslinieciski izkārtotu priekšmetus. Bet kam gan ir laiks kam tādam un kāpēc ar to vispār vajadzētu nodarboties? Turklāt kāpēc izlikt apskatei savas rokassomas saturu?

Ja vēlies sev pievērst uzmanību ar somu, 2020. gadā investē kvalitatīvā somiņā, piemēram, greznā ”Valentino” darinājumā vai spilgti sarkanā ”Versace Jeans Couture” princesē.

Tendences, kas aktuālas arī šogad

Bikškostīms

Bikškostīms noteikti saglabā savas pozīcijas 2020. gadā. Iespējas ir visdažādākās – varat izvēlēties vienkrāsainu power suit bikškostīmu biznesa lēdiju labākajās tradīcijās vai arī kombinēt apjomīgu žaketi ar džinsiem.

Turklāt šis aktuālais apģērba ansamblis ļauj veidot visdažādākos stilus, sākot no nopietni klasiska līdz izsmalcinātam un pat koķetam, atkarībā no izvēlētā bikškostīma modeļa, faktūras, auduma un krāsas.

Dzīvnieku apdrukas

Lai gan šī tendence ir aktuāla jau pāris sezonas, tā nedomā atkāpties arī 2020. gadā. Nevajadzētu aprobežoties tikai ar tradicionālām leoparda apdrukām. Jauno gadu iezvana plaša dzīvnieku apdruku plejāde – sākot no zebras svītrām līdz čūskādas imitācijai.

Stilisti iesaka izvēlēties dzīvnieku apdrukas spilgtos toņos un neaizmirst, ka tās lieliski piemērotas arī aksesuāriem, piemēram, jostām, šallēm un rokassomām.

Aktuāls ir arī krokodila raksts gan apavos, gan somās. Savukārt ziemas vējos lieti noderēs leoparda raksta jaka no ”Comma”.

Pufīgas piedurknes

Izteiksmīgas piedurknes ir īsts 2020. gada must-have – gan kleitām, gan jakām. Izteiksmīgās piedurknes, kas stilistu uzmanību pievērsušas jau no vasaras, var piešķirt jaunu, neredzētu dimensiju siluetam. Kleita ar pufīgām piedurknēm ir īsta romantikas un sievišķā spēka kvintesence. Tā ir detaļa, kas pacels tavu tēlu jaunā līmenī.

Kārdigani

Iedvesmojoties no vecmāmiņu garderobes, gan gari, gan īsāki kārdigani valdīs arī 2020. gadā. Turklāt šie ērtie adījumi ir arī komfortabli, pievilcīgi un silti, īsts atradums janvārī un februārī, kas ierasti Latvijā ir aukstākie mēneši. Stilisti iesaka nebaidīties un iekļaut savā garderobē arī daudzkrāsainus kārdiganus.

Labas kvalitātes kārdigans ir viens no garderobes pamatelementiem. Īstens kārdiganu meistars ir zīmols ”Ralph Lauren”, savukārt kārdiganus amerikāniskā koledžas stilā piedāvā ”Tommy Hilfiger”.

Monohromatisks tēls

Ja 2020. gadā vēlies atstāt iespaidu visur, kur dodies, tad ieteicams izvēlēties monohromatisku tēlu, proti, tērpties no galvas līdz kājām vienkrāsainā stilā. Jau tagad daudzas slavenības monohromatisku tēlu izvēlas dažādos sarkanā paklāja pasākumos un balvu pasniegšanas ceremonijās.

Toņa izvēle gan ir pašas ziņā. Drosmīgākās dāmas var izvēlēties monohromatisku tēlu sarkanā tonī. Tomēr drošāka izvēle un nenoliedzami elegants būs vienkrāsains tēls gan ziemīgi baltos, gan karameļu un šokolādes brūnos, gan arī dažādos bēšos, neitrālos toņos.

2 komentāri