Komentāri
Neaplauz bērnam spārnus! Jeb kas jāievēro, lai bērns izaugtu par personību
Foto: pixabay.com

Kurš gan apzinīgs tētis vai mamma nav izlasījis kaut vai vienu grāmatu par bērna audzināšanu. Ja ne grāmatu, tad žurnālu noteikti. Teorijā mēs visi esam gudri un spēcīgi, taču ikdienā visbiežāk laika tūkuma dēļ audzināšanas pamatu teorētiskā daļa netiek iedzīvināta praksē.

Uzzini, kādi ir pamatpostulāti bērna audzināšanā, kuriem būtu noteikti jāatrod laiks, lai ieviestu tos arī dzīvē, lai bērna personība attīstītās pilnvērtīgi. Pats galvenais noteikums: neaplauz bērnam ”spārnus”. Ir tikai nedaudz sevi jāpiespiež, un šie noteikumi sāks strādāt. Pēc tam jau būs vieglāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • Vienkārši vecāki pavada laiku kopā tikai ar bērniem, noliekot savas intereses malā. Gudri vecāki rūpējas arī par sevi, un māca dzīvot tā arī savus bērnus.
Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

  • Ir ģimenes, kur vecāki katru vakaru pilda mājas darbus bērna vietā, jo viņš ”neko nesaprot”. Gurdi vecāki uzskata, ka bērnam pašam jāatbild par saviem mājas darbiem. Ja viņam tiešam nepadodas, tad tikai mamma vai tētis nāk palīgā. Taču nekādā gadījumā nerēķina uzdevumu bērna vietā, bet gan cenšas uzvedināt viņu uz pareizā ceļa.
  • Daudzi vecāki pērk ikdienā bērnam dažādas dārgas rotaļlietas, visu, ko viņš pieprasa. Gudri vecāki iedod bērnam nelielu summu naudas maziem izdevumiem, lai bērns pats iemācās, kā sakrāt naudu kārotajai rotaļlietai. Tiesa, vecākiem šis process ir jākontrolē.
Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

  • Nereti vecāki negrib noskaidrot bērna sliktās omas iemeslus, bet vēlas viņu pēc iespējas ātrāk uzmundrināt un nomierināt. Gudri vecāki mēģina dibināt ar bērnu ļoti tuvas attiecības, lai viņš vienmēr viņiem pirmajiem izstāsta visu, kas uz sirds.
  • Parasti vecāki sargā savu bērnu no dažādām problēmām un grūtībām, pat ja bērns to nevēlas. Gudri tēti un mammas ļauj bērniem pašiem pieļaut kļūdas, taču pēc tam palīdz analizēt situāciju un izdarīt secinājumus.
  • Daudzi vecāki atļauj bērnam visu, lai tik viņš neraudātu un nerīkotu histēriju. Bērni bieži vien to izmanto. Gudri vecāki neļauj bērnam ”kāpt sev uz galvas.” Viņi ciena gan savas, gan bērna intereses.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl