Nākamā Latvijas pirmā lēdija: garderobe būs jāmaina

Komentāri

Šonedēļ Latvijai būs jauns Valsts prezidents. Tātad arī jauna pirmā lēdija. Kopš Latvijas Valsts neatkarības atjaunošanas Rīgas pils saimnieku kundzes pavisam ir bijušas trīs – Aina Ulmane, Lilita Zatlere un Dace Seisuma. Tagad šī loma būs jāpilda jaunā prezidenta Raimonda Vējoņa kundzei Ivetai Vējonei. Noteikti nākamās prezidenta kundzes dienas, pirms vīra stāšanās augstajā amatā, emocionāli nav tās pašas rāmākās. Noteikti ir rūpes par jaunu frizūru, jaunu kleitu un par to, kā jāizturas valsts lēdijai Nr.1. Kam jābūt gatavai dāmai, kura turpmākos četrus gadus valstī tiks dēvēta par pirmo lēdiju, Skaties.lv/Sievietei jautā profesionālās etiķetes, komunikācijas un protokola jautājumu speciālistei Irmai Kalniņai.

Irma Kalniņa: ”Nākamajai prezidenta kundzei jābūt gatavai uz daudz un dažādiem izaicinājumiem. Sākot no augsta ranga viesu uzņemšanas un vīra pavadīšanas ārzemju vizītēs, līdz dažādu labdarības pasākumu atbalstīšanai. Kādi būs šie labdarības projekti, kurus atbalstīs prezidenta kundze, tas atkarīgs no viņas pašas  interesēm un redzējuma. Protams, ka nomodā gan par Valsts prezidentu, gan viņa kundzi ir Latvijas Valsts prezidenta kancelejas protokola speciālisti, kuri abiem prezidentūras sākumposmā dos padomus un ieteikumus, kā rīkoties vienā vai otrā situācijā. Mēs – Latvijas iedzīvotāji – prezidenta kundzes lomā varam sagaidīt sievieti, kura ir izglītota, kura ir lietas kursā ne tikai par pašmāju, bet arī par ārvalstu politiskajām norisēm. Iveta Vējone, ņemot vērā vīra līdzšinējo darbību, nepavisam nav iesācēja lietišķās etiķetes jomā, tādēļ nav vērtējama gluži kā jaunpienācēja no malas. Arī tīri no sievišķīgās puses, esmu pārliecināta, ka viņas garderobē jau ir tērpi, ko mēs savstarpējā sarunvalodā saucam par lietišķās uniformas tērpiem – kostīmi un vakarkleitas.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamā Latvijas Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone portālam Skaties/lv/Sievietei piekrita atbildēt uz dažiem, pavisam sievišķīgu interesi raisošiem jautājumiem. Par to, vai svarīgajam datumam – 8. jūlijam – tērps jau ir sagatavots, vai lietišķās etiķetes nianses apgūtas, un arī par to, kurai no pasaulē zināmajām pirmajām lēdijām Iveta Vējone vēlētos līdzināties.

Skaties viedo!

Vairāk skaties Tv3 ziņu korespondentes Ilzes Vēberes veidotajā dokumentālajā filmā ”Kas ir Vējonis?” sestdien, 11. jūlijā, uzreiz pēc Tv3 Ziņām.

Lasi vēl