Mūziķa Laura Reinika vecāki nezina, cik nopelna dēls

2 komentāri

Lasot darba sludinājumus, par atalgojumu visbiežāk uzzinām, ka tas ir stabils un konkurētspējīgs. Konkrētus ciparus jauna darba meklētāji var ieraudzīt reti. Lūk visbiežāk saņemtās atbildes uz jautājumu – “cik liela ir jūsu mēnešalga?: es neteikšu, bet pietiekami; es zinu, cik saņem mani vecāki, bet, visticamāk, citiem to neatklāšu, jo tā ir personīga informācija; precīzi neteikšu, lai paliek noslēpums… Tomēr – lai arī par ienākumu apjomu visi klusē kā partizāni, savas finansiālās iespējas neslēpj, iegādājoties greznas savrupmājas, ekskluzīvus auto un apceļojot eksotiskas valstis.

Mūsdienu sabiedrībā interese par sarunu biedra darba atalgojuma apjomu līdzinās teju tikpat nesolīdam jautājumam, kā prasīt sievietei par viņas gadiem. Interesanti, ka visbiežāk pat vienas ģimenes locekļi nezina, kādu algu saņem pārējie. Skaidrojumu šai iezīmei, sociālantropoloģe Aivita Putniņa iesaka meklēt tautas vēsturē un folklorā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, latviešu literatūras klasikā milzum daudz naudas un kalpošana naudai ir attēlota kā ļaunums. Arī pozitīvie pasaku varoņi visbiežāk ir ”pliki un nabagi. ”

Sociālantropologu pētījumos, kuru temati saistās ar naudu, bērni atbild uz dažādiem jautājumiem – ko viņi domā par naudu, vai zina, kā rīkoties ar naudu utt. Saņemtās atbildes pārsteidz. Bērni saka, ka nevēlas būs bagāti, bet… vidēji bagāti.

Acīmredzot, jēdziena ”būt bagātam” morāle ieprogrammēta mūsu jaunajā paaudzē ar mīnusa zīmi.

Savukārt darba devēji aizbildinās, ka tas ir komercnoslēpums, cik katrs viņa padotais nopelna. Banku augstskolas asoc.profesora Jāņa Graša pārliecība, ka pie mums aplokšņu algas ir viens no iemesliem, kāpēc algas apmērs svešām ausīm ir tabu tēma. Turklāt darba sludinājumos, piemēram Lielbritānijā, vienmēr esot norādīta darba samaksa, atalgojuma līmenis. Kaut vai tādēļ, lai potenciālie darbinieki lieki netraucē ar nevajadzīgiem jautājumiem.

Savukārt mūziķi Lauris Reiniks vairākkārtīgi ilgāku laiku ir uzturējies ASV. Tur gan neviens savstarpēji neapspriež otra maciņa biezumu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Frants
  +1 +1 0

  Frants

  Kārtējais zīmētiesmīlošās famīlijas reklāmraksts !
  Tagad jāgaida virsraksts : "Vecāki nezina kādā krāsā ir Laura kakas..."
  Galvenais taču,ka par viņiem raksta,vienalga ko...
 • pauris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl