Mūziķa Laura Reinika vecāki nezina, cik nopelna dēls

2 komentāri

Lasot darba sludinājumus, par atalgojumu visbiežāk uzzinām, ka tas ir stabils un konkurētspējīgs. Konkrētus ciparus jauna darba meklētāji var ieraudzīt reti. Lūk visbiežāk saņemtās atbildes uz jautājumu – “cik liela ir jūsu mēnešalga?: es neteikšu, bet pietiekami; es zinu, cik saņem mani vecāki, bet, visticamāk, citiem to neatklāšu, jo tā ir personīga informācija; precīzi neteikšu, lai paliek noslēpums… Tomēr – lai arī par ienākumu apjomu visi klusē kā partizāni, savas finansiālās iespējas neslēpj, iegādājoties greznas savrupmājas, ekskluzīvus auto un apceļojot eksotiskas valstis.

Mūsdienu sabiedrībā interese par sarunu biedra darba atalgojuma apjomu līdzinās teju tikpat nesolīdam jautājumam, kā prasīt sievietei par viņas gadiem. Interesanti, ka visbiežāk pat vienas ģimenes locekļi nezina, kādu algu saņem pārējie. Skaidrojumu šai iezīmei, sociālantropoloģe Aivita Putniņa iesaka meklēt tautas vēsturē un folklorā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, latviešu literatūras klasikā milzum daudz naudas un kalpošana naudai ir attēlota kā ļaunums. Arī pozitīvie pasaku varoņi visbiežāk ir ”pliki un nabagi. ”

Sociālantropologu pētījumos, kuru temati saistās ar naudu, bērni atbild uz dažādiem jautājumiem – ko viņi domā par naudu, vai zina, kā rīkoties ar naudu utt. Saņemtās atbildes pārsteidz. Bērni saka, ka nevēlas būs bagāti, bet… vidēji bagāti.

Acīmredzot, jēdziena ”būt bagātam” morāle ieprogrammēta mūsu jaunajā paaudzē ar mīnusa zīmi.

Savukārt darba devēji aizbildinās, ka tas ir komercnoslēpums, cik katrs viņa padotais nopelna. Banku augstskolas asoc.profesora Jāņa Graša pārliecība, ka pie mums aplokšņu algas ir viens no iemesliem, kāpēc algas apmērs svešām ausīm ir tabu tēma. Turklāt darba sludinājumos, piemēram Lielbritānijā, vienmēr esot norādīta darba samaksa, atalgojuma līmenis. Kaut vai tādēļ, lai potenciālie darbinieki lieki netraucē ar nevajadzīgiem jautājumiem.

Savukārt mūziķi Lauris Reiniks vairākkārtīgi ilgāku laiku ir uzturējies ASV. Tur gan neviens savstarpēji neapspriež otra maciņa biezumu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Frants
  +1 +1 0

  Frants

  Kārtējais zīmētiesmīlošās famīlijas reklāmraksts !
  Tagad jāgaida virsraksts : "Vecāki nezina kādā krāsā ir Laura kakas..."
  Galvenais taču,ka par viņiem raksta,vienalga ko...
 • pauris

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl