”Mrs.Latvija” dalībniece Zuzanna Borovkova piedalās konkursā, lai iemīlētu sevi un iedrošinātu ”nestandarta” sievietes

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

6 komentāri
”Mrs.Latvija” dalībniece Zuzanna Borovkova piedalās konkursā, lai iemīlētu sevi un iedrošinātu ”nestandarta” sievietes
PUBLICITĀTES FOTO

”Mrs.Latvija” 2020. gada finālā piedalās 33 atšķirīgas skaistules, katra ar savu dzīvesstāstu, uzskatiem, bailēm un vēlmēm. 29 gadus vecā Zuzanna Borovkova par savu pasauli sauc zirgus. Dalībniece nav pārliecināta par sevi, ir ceļā uz sevis pieņemšanu un paralēli vēlas iedrošināt citas sievietes būt sev pašām!

Sarunā ar portālu Skaties.lv Zuzanna atklāj, ka visa viņas pasaule ir zirgi. Dzīvnieki ir kas vairāk nekā vienkārši hobijs vai interese!

Zirgiem, par kuriem rūpējas konkursa dalībniece, nav pilnībā veselas kājas, tie neder jāšanas sportam, tāpēc jādarbojas mazliet citādāk – ”Natural horsemanship” stilā.

Pārcelts ”Mrs.Latvija 2020” fināls! Simpātiju balsojums tiek pagarināts

Foto: ”Mrs.Latvija” dalībnieces iesaistās profesiju maratonā

”Tas viss ir emocionāls darbs kopā ar zirgu, tā, lai zirgs spētu uzticēties cilvēkam un darīt brīnumu lietas. Sākumā ir ļoti daudz darba uz zemes, tad uz muguras, līdz beigās ir iespējams jāt – bez iemauktiem un segliem,” skaidro Zuzanna.

Zuzanna domā, ka tā ir māksla – spēt dzīvnieku izprast, ieklausīties un būt labākajam draugam, kā arī uzticamam līderim.

”Zirgi man ir kā meditācija, sevis iepazīšana un skološana. Šie dzīvnieki ir lieliski skolotāji, kuri ātri vien pateiks, kas tevī ”nestrādā”. Protams, ja spēsi ieklausīties,” tā Zuzanna.

Mīlestība pret zirgiem sākās ar senu sapni, noguldīt zirgu, pieiet tam klāt, samīļot un nogulties blakus. Tas iespējams, ja dzīvnieks pilnībā uzticas.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Turpinot stāstīt par sevi, Zuzanna paziņo, ka nav ne vienpate, ne ballīšu cilvēks.

Konkursa dalībniecei ļoti patīk būt sociālai, bet tajā pašā laikā viņa var pēkšņi noslēgties sevī, tad tikai zirgi spēj piesaistīt uzmanību.

Skaistulei patīk būt vienai, baudīt mūziku, meditācijas, grāmatas, pierakstīt savas domas un izjūtas. Ir iesākta grāmata, bet nepārliecība par sevi neļauj to turpināt.

”Ļoti patīk iedvesmot sevi un citus. Tāpēc ”Facebook” radīju lapu ”Ļauj sev būt”.  Tajā dalos ar pārdomām, sajūtām, kas kādam citam var noderēt, brīdī, kad ir grūti. Pati esmu gājusi cauri depresīviem mirkļiem, tāpēc daļa manis vēlas dalīties ar citiem,” paziņo Zuzanna.

Tieši tas motivējis jauno sievieti piedalīties ”Mrs.Latvija”. Viņa vēlas iedrošināt sievietes – darīt un būt, neatkarīgi no tā, cik ļoti viņas netic sev, jo šī neticība nav patiesa, tie ir meli!

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Pēc būtības vienmēr esmu bijusi ļoti nepārliecināta, neapmierināta ar sevi sieviete. Vienmēr šķiet, ka kaut kas ir lieks vai par maz. Mācos pieņemt sevi tieši tādu, kāda esmu un neskriet līdzi standartiem, kādi ir pieņemti,” skaidro Zuzanna.

Piesakoties ”Mrs.Latvija” dalībniece bijusi droša, ka viņu neizvēlēsies, bet, saņemot apstiprinošu atbildi, izlēmusi nepadoties, nebaidīties, nejusties sliktākai par citām – slaidajām, skaistajām dalībniecēm.

”Mans uzdevums ir nejusties sliktākai, tikai tāpēc, ka man ir nedaudz lielāks puncītis. Reizēm ir dusmas pašai uz sevi, cik ļoti sevi noniecinu. Nesaprotu, kā pati to vēl varu paciest,” prāto Zuzanna.

Atceroties pirmo tikšanās reizi ar citām dalībniecēm, Zuzanna stāsta, ka braucot mājās, jutusies ļoti slikti. Visapkārt bijušas skaistas, pašpārliecinātas sievietes, viņa bija gaidījusi, ka emocionāli ies vieglāk. Tomēr viņa nepadevās un nedomā padoties!

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Ārēji cilvēks var būt skaists, bet tam nebūs nekāda nozīme, ja sirds būs ledus auksta, iedomīga, vai tāda, kas jūtas augstāka par citiem. Ikviens ir skaists, ja ir patiess, ja neizliekas par to, kas nav. Nevaru teikt, ka vienmēr esmu patiesa – man ir bail būt patiesai! Cilvēki mēdz to nesaprast, tāpēc nākas pielāgoties, lai neatšķirtos, lai ”nenomētātu ar akmeņiem,” pastāsta Zuzanna.

Skaistule mācās nekaunēties no savas patiesās būtības un tic, ka reiz visiem tas izdosies. Ja cilvēki spētu viens otru pieņemt, tad tas būtu daudz vieglāk. Zuzanna piebilst, ka sevi vainot un nosodīt nav grūti, grūti ir sevi pieņemt un mīlēt!

Neskatoties uz mācīšanos sevi pieņemt, Zuzanna neko sevī nevēlētos mainīt, jo tieši tas, kāda viņa ir, palīdzējis sasniegt visu nozīmīgo.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Mrs.Latvija” dalībniece domā, ka ikviena negatīvā iezīme patiesībā ir mūsu stiprākā īpašība, ko pareizi jānovērtē un jāizmanto.

Skaistule ir ievērojusi diētas, svīdusi fitnesa zālē, lai tikai iegūtu formas kā ”populārajām” meitenēm, nu viņa priekšroku dod centieniem sevi mīlēt.

Tas nenozīmē nerūpēšanos par sevi, bet nekrišanu azartā ar skaistuma standartiem. Kā nekā vienu dienu modē ir lielas pēcpuses, nākamajā lielas lūpas, bet trešajā dabiskums!

”Jāieklausās sevī un jādara tas, ko gribas! Ja patīk ēst veselīgi un sportot, ēd un sporto! Ja tas nav tev, tad iemācies saprast, kas ir tas, kas padara tevi laimīgu! Beigu beigās mēs visi nonāksim vienā vietā un nebūs nozīme, cik slaids vai korpulents biji, bet gan tam, cik laimīgs biji, ko skaistu piedzīvoji,” smaida Zuzanna.

Runājot par ”Body possitive” kustību, Zuzanna paziņo, ka viņu priecē doma, ka cilvēki sāk “mosties” un neskriet pakaļ ”standartiem”.

Zuzannas uztverē ikviens ir individuāls, tas ir jānovērtē un jāciena. Dzīvi nebūtu iespējams nodzīvot tik krāsaini un interesanti, ja mēs visi būtu vienādi.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Dalībniecei nepatīk standarti, jo tie gluži vienkārši ir meli, kas liek cilvēkam justies slikti. Viņa ciena cilvēkus, kuri izceļ savu ”nestandartismu”.

”Iesaku nedzīties pakaļ nekam, ko uzspiež sabiedrība! Vienmēr ieklausies sevī, sajūti patieso sevi, kas zina, kas tev ir vajadzīgs, kas nē! Dari tikai to, ko tev saka sirds, pat ja tas šķiet nereāli! Uzticies sev! Vienmēr pirmajā vietā nostādi sevi, lai arī cik neiespējami tas neliktos. Ja gadās zaudēt vai sasisties, vienkārši piecelies, nopurinies, piedot sev un ej tālāk! Neviens no mums nezina kā pareizi dzīvot! Neviens!” apkārtējos uzrunā Zuzanna.

Interviju Zuzanna vēlas beigt ar savas dzīves moto – vienkārši ļauj sev BŪT!