Modes eksperte Žanna Dubska komentē Latvijas jaunās pirmās lēdijas stilu

83 komentāri
Modes eksperte Žanna Dubska komentē Latvijas jaunās pirmās lēdijas stilu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64 / ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Kopš Egila Levita stāšanās Latvijas Valsts prezidenta amatā pirmās lēdijas pienākumus turpmāk pildīs viņa sieva Andra Levita. Valsts prezidenta kundzes stilu portālam Skaties.lv komentē pazīstamā stiliste Žanna Dubska.

”Skaista sieviete! Eleganta, apveltīta ar dabas dotu skaistumu, izskatās inteliģenta, gudra, gracioza – tāda Odrija Hepberna. Pat pēc figūras viņa atgādina Hepbernu. Tikai Hepberna bija balerīna un aktrise, bet Levita kundze ir ārste.

Manā klasifikācijā tas ir devītais figūras tips, kam raksturīga kalsna un puišelīga ķermeņa augšdaļa, garš kakls, slaidas rokas, ne īpaši lielas krūtis. Tādām figūrām sievišķīgās formas koncentrējas apakšdaļā – gurnos,” pirmos iespaidus par Latvijas jauno pirmo lēdiju Skaties.lv atklāj Žanna Dubska.

Aicināta komentēt pirmās lēdijas stilu Valsts prezidenta inaugurācijas dienā, stiliste neslēpj mulsumu. Pirmās lēdijas imidžu vērtējot fotogrāfijās, Žannai nav radusies ne mazākā sajūta, ka bildes uzņemtas šīs nedēļas sākumā. Modes eksperti no tiesas samulsinājusi bildēs redzētais, tai skaitā vakartērpa izvēle – garā smilšu krāsas kleita ar melno jostiņu un melno clutch tipa somiņu.

”Ja nebūtu zināms, ka foto ir no 2019. gada, man liktos, kas viņa ir nobildēta svinīgā pasākumā padomju laikos Latvijā. Neviena pazīme neliecina par mūsdienām.

Gan vakarkleitas, gan gaiši zilā dienas kostīma piegriezums ir kā no manas bērnības, kad kundzes tādas valkāja 1970. gados. Ārzemju dāmas tādas kleitas vilka 1950. un 1960. gados. Šādu kostīmiņu ar tādām pašām podziņām varēja sašūt ”Rīgas modēs”.

Žanna Dubska

Žanna Dubska
Stiliste

Šādas kleitas velk arī šodien kādā provinciālā baļļukā vai klubā, bet tas, ka to uzvilkusi valsts pirmā lēdija, mani samulsināja.

Arī kungs viņai blakus nerada skaidrību par laiku,” atzīst Dubska.

Salīdzinājumam Žanna min Francijas pirmo pāri, kad amerikāņu prezidenta Donalda Trampa vizītes laikā Makrona kundze žilbināja mini, bet pats Valsts prezidents bija tērpies moderna piegriezuma uzvalkā. ”Mēs saprotam – franči, eiropeiska valsts. Tas ir strīdīgi, var patikt, var nepatikt. Bet mūsu gadījumā var nodomāt, ka cilvēki vispār baidās spert soli pa labi vai pa kreisi,” norāda Žanna.

”Es nesaku, ka valsts pirmajam pārim jābūt ļoti modīgam, bet vismaz mūsdienīgam jābūt. Viņi ir valsts seja, un pēc tā, kā izskatās pirmais pāris, spriež, kāda būs valsts virzība – uz vakardienu vai uz nākotni.

Es ļoti ceru, ka atšķirībā no tēla valsts virzība būs uz nākotni,” saka Dubska.

Stiliste norāda, ka no personas ārējā izskata mēs nolasām signālus: ”Jo katrai detaļai ir nozīme. Mēs varam par to nepadomāt, bet mūsu zemapziņa to noteikti piereģistrē. Katra tēla detaļa ir ziņa – ne tikai mūsu tautai, bet arī ārpasaulei.”

Foto: Latvijas jaunā pirmā lēdija apbur ar elegances paraugstundu

Dubska uzskata, ka valsts pirmajam pārim nevajag kautrēties imidža jautājumos lūgt palīdzību stila konsultantiem. Un šajā saistībā modes eksperte izceļ vēl kādu būtisku niansi, vērtējot Levita kundzes dienas tērpu inaugurācijas pasākumos.

”Es saprotu, ka ne Vējoņa kundze, ne Levita kundze pašas neizvēlējās dienas kostīmu materiālus, bet vienai bija padomāts par audumu, kas neburzās, savukārt otrai nebija.

Ikdienā valkāt linu vai citu burzīgu materiālu var, jo visi zina, kas tas burzās, bet, ja tev būs jāstāv dažādu kameru priekšā, jāpadomā nevis par higiēnu vai kā apģērbs elpos, bet par apģērba burzīgumu, jo vajadzēs taču arī kaut kur sēdēt, varbūt arī automašīnā.

Šīs ir lietas, kas saprotamas jebkuram profesionālim. Es saprotu, ka viņa, daktere būdama, par to var nepadomāt. Arī Levita kungam ir daudz cita par ko domāt, nevis par savu bikšu un piedurkņu garumiem. Viņiem abiem ir lieliski augumi. Kāpēc savu stilu nevar uzticēt kompetentam profesionālim, kurš šajā gadījumā viņus konsultē?” teic Dubska, pie kuras savulaik vērsusies Vaira Vīķe-Freiberga un citi valsts pirmie pāri un politiķi.

”Mēs ļoti daudz ko izsakām ar savu ārējo izskatu. Tādēļ es ļoti ceru, ka prezidenta padomdevēju vidū būs cilvēks, kurš rūpēsies par ārējo izskatu un tam atradīsies arī kaut kāds budžets.

Tādas salīdzinoši mazas valsts kā Latvija pirmā pāra imidžs ir ļoti svarīgs, un pie tā īpaši ir jāpiestrādā. Es saprotu, nevajag lieki tērēt tautas nodokļu naudu tādām niecīgām lietām kā mode. Bet imidžs un tēls nav mode, un tas nav mazsvarīgi,” tā Žanna.

83 komentāri