Mīlīši, ŠIS nu ir jāizbeidz… Oskara Damska septītais ieraksts

Komentāri
Mīlīši, ŠIS nu ir jāizbeidz… Oskara Damska septītais ieraksts

Tā, mīlīši, šis nu ir jāizbeidz – tā mūžīgā vainīgā meklēšana ārpus sevis! Par visu vainīgs tikai otrs? Varbūt vēl kāds cits no malas? Bet pats tikai balts, pūkains, nevainīgs? Protams, es saprotu, ka tā ir vieglāk un ātrāk, tā ir neapšaubāmi ērtāk – man ir slikti, es ātri noveļu visu uz cita atbildību, lai viņš tagad uztraucas, lai domā, lai vismaz tik daudz kā jūtas vainīgs, nogrēkojies un nāk lūgt piedošanu.

Un ko pats? Pats mierīgi ļurinos tālāk pa vecajām sliedēm! Ērti esam iekārtojušies, ne? Taču neceri – tāds miers uz cita pleciem nav ilgs. Gan nāks nākamais, tev radīsies jaunas problēmas, un tu tās tik ilgi krausi tam otram uz skausta, līdz kopdzīve apmetīs loku, un tu atkal būsi līdz rīklei pilns ar problēmām.

Vienīgie, kas varam mainīt attiecības, kurās mūs kaut kas neapmierina, esam mēs paši.

Tas ir līdzīgi kā ar atkarībām, kurās atkarīgo neviens un nekad, ne ar labu, ne ļaunu nespēs pierunāt atbrīvoties no postošā ieraduma, neviens no malas neuzspiedīs pieņemt izšķirošo lēmumu. To var tikai pats atkarīgais. Un arī attiecību dzīvē tu neko neatrisināsi, pārceļot atbildību tikai uz otru pusīti. Vienīgi TU vari sākt kaut ko mainīt – kļūt uzmanīgāks, ziedot vairāk laika, dāvājot savu klātesamību un, protams, bezgalīgu mīlestību. Tajā brīdī, kad tu sāksi intensīvi norādīt, kā otram ir jādzīvo – visa laimīgā kopdzīve un saskaņa momentā kļūs par vēsturi.

Tātad – ja tev ir problēma, pirmkārt atzīsti, ka tā ir tieši tava problēma un tad meklē veidus, kā to risināt. Dod no sevis, piedāvā, ienirsti un iejūties procesā, neko īpašu negaidot. Tad var izdoties. Cita ceļa nav.

Foto: ieskats Šķiršanās formulas jaunākajā sērijā

Lasi vēl