Meitas dzimšana kā psiholoģiska trauma! Alina Keller skaidro, kāpēc arī dēlu dzemdējusi dabiskā veidā

Meitas dzimšana kā psiholoģiska trauma! Alina Keller skaidro, kāpēc arī dēlu dzemdējusi dabiskā veidā
INSTAGRAM

”Influencere”, modes eksperte Alina Keller ir māmiņa divām atvasēm, no kurām meita piedzima 2019. gadā, bet dēls 2021. gadā. Par negatīvo pirmo dzemdību pieredzi Alīna jau pastāstīja, nu sieviete atklāj, visu par otrajām dzemdībām.

Pirmās dzemdības Alina pielīdzina psiholoģiskai traumai, pēc kuras, uzzinot, ka gaidāms mazulis, viņa raudājusi ne aiz laimes, bet aiz bailēm, ko radīja pirmā pieredze.

”Mani ”sašuva”, aizveda uz palātu, un elle beidzās.” Alina Keller atklāj, ko pārcietusi, dzemdējot meitu

Būt uzskaitē pie tā paša ārsta, kurš palaida garām veselības stāvokļa pasliktināšanos, Alina nevēlējās, tāpēc meklēja jaunu ārstu.

Drīz vien viņa atrada vecmāti Kristīni, kura bija kopā ar viņu visus deviņus mēnešus, palīdzēja tikt pāri psiholoģiskajai traumai un izlemt par labu dabiskām dzemdībām, ne ķeizargriezienam.

Keller noslēdza ar vecmāti līgumu, lai dzemdību gadījumā nonāktu tieši viņas rokās, ne dežurējošās vecmātes, par kuras personību nekas nav zināms.

36 grūtniecības nedēļas analīzes atkal jau uzrādīja paaugstinātu olbaltumvielu apjomu, Kristīne lika Alinai katru nedēļu nodot analīzes, lai neko nepalaistu garām.

37 grūtniecības nedēļā sāka celties asinsspiediens, un tika pieņemts lēmums topošo māmiņu ievietot slimnīcā.

Pandēmijas ietekmē apmeklēt Alinu varēja tikai tie, kuriem bija negatīvs Covid-19 tests vai vakcinētas personas. To slavenība uzskata par vienīgo mīnusu visā procesā, ko neietekmēja slimnīca, bet gan situācija pasaulē.

Jau atkal tika izlemts par dzemdību stimulēšanu, sagraujot Alinas ieceri par pilnībā dabisku dzemdību procesu.

Lēmumu nepieņēma ārsti, bet to ļāva izdarīt pašai māmiņai. Augļūdens burbuļa pārduršana šoreiz bija tik viegla, ka modes eksperte pat nejuta, kad process jau bija galā.

Pēc divām stundām Alina tika nogādāta dzemdību zālē. Kristīne aicinājusi kaut stundu izturēt bez anestēzijas, Alinai izdevies izturēt 40 minūtes un tikai tāpēc, ka vecmāte bijusi līdzās visu laiku. Sieviete palīdzējusi ar pareizu elpošanu, sāpju izjušanu un saprašanu.

Alina atzīst, ka izpratusi sāpes un spējusi ar tām tikt galā, līdz pacēlies spiediens, mainījusies sejas krāsa un ticis pieņemt lēmums par anestēziju.

Sāpes palikušas tikai uz 30%, un vecmāte teikusi, ja apjoms palielinās kaut par 1%, lai par to uzreiz ziņo. Keller nedrīkstēja zaudēt samaņu.

Pēc vēl vienas anestēzijas ievadīšanas un 3 stundu ilgām dzemdībām pasaulē nāca modes ekspertes dēls.

”Mēs ar vīru bijām tik laimīgi, ka šoreiz viss noritēja gludi un mierīgi, bez traumām un ar jaukām emocijām. Dēliņu man uzreiz neatņēma, viņš bija ar mani nākamās divas stundas. Pēc tam dēlu izmeklēja ārsts un mūs pārveda uz palātu,” raksta Alina.