Komentāri
“Man bija sāpīgi skatīties pirmo sēriju!” “Šķiršanās formulas” režisors Cipsts atklāti par dzīvi pēc seriāla
Foto: Ulda privātais arhīvs

Jau trīs nedēļas otrdienu vakari vairs nav tādi, kā agrāk. TV3 seriāls “Šķiršanās formula” bijis absolūts grāvējs un stereotipu lauzējs pašmāju seriālu vēsturē.

Portāls Skaties.lv sazinājās ar seriāla režisoru Uldi Cipstu, lai noskaidrotu viņa un mīļotās sieviņas sajūtas pēc seriāla 1. sezonas finālsērijas. Vai režisors ir atklājis, kas tad ir tā “Šķiršanās formula”?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kādas sajūtas tevi pārņēma, skatoties pirmo sēriju? Kādas sajūtas ir tagad, kad seriāls ir beidzies?

Skatoties pirmo sēriju, kad tā bija gatava, es saskatīju tik ļoti daudz režijas un scenārija neizmantotas iespējas, gandrīz katrā kadrā. Es vēlējos, lai projekts ir kā filma. Bet, ierobežoto līdzekļu dēļ, mēs to varējām gatavot tikai kā ļoti maza budžeta filmu. Sākumā man bija diezgan sāpīgi skatīties pirmo sēriju, savā galvā zinot, cik ļoti labi tas viss varētu būt ar nedaudz lielākiem līdzekļiem. Bet tagad, kad seriālas ir beidzies, ir ļoti labas atsauksmes no skatītājiem un man pašam ir tā, ka jebkuru sēriju sākot skatīties, arī es pats parasti noskatos līdz galam. Man pašam ir iepaticies.

Kas ir smieklīgākais vai atmiņā paliekošākais komentārs par seriālu no cilvēku puses?

Atmiņā paliekošākais komentārs ir tas, ka kāds bija uzrakstījis, ka visām redzamajām šausmām pa virsu vēl ”Kaukuļa baisā gaudošana”. Kaukulim [red.- Jurim Kaukulim, grupas “Dzelzs vilks” solistam, seriāla tituldziesmas autoram] pašam es to neesmu gan parādījis, bet mēs pārsmējāmies līdz asarām par baiso gaudošanu.

Izlasi interviju ar režisoru pirms seriāla iznākšanas!

Kā tava sieva vērtē seriālu? Kas patika, varbūt nepatika?

Sievai patika, ka katra sērija bija kā atsevišķs stāsts, bet tomēr savienojās kopā. Patika, ka bija ticamas situācijas un ticama aktierspēle, un tas gadās reti, un tur nopelns ir arī režisoram. Bet viņa saka, ka varēja būt vairāk ironijas.

Foto

Vai sieva nav greizsirdīga, redzot pikantas ainas un zinot, ka arī tu tur piedalījies?

Uz darbu Diāna nav greizsirdīga. Pie tam, es tiešā veidā gultas ainās tomēr nepiedalījos. Bet viņa pilnībā saprot, piemēram, Intara Rešetina [red. – galvenā varoņa Oskara Damska atveidotājs] sievu, kura arī uztver vīra gultas ainas ar aktrisēm tikai un vienīgi kā darbu. Un nesatraucas.

Ko mazais Dāvis saka par filmēšanās pieredzi? Vai nebūs žēl, ka seriāls beidzies?

Dāvis pēc seriāla vēlas divas lietas. Būt aktieris. Un līdzināties Rešetinam. To otro vēl es varētu atbalstīt, bet nu, runājot par mākslas pasauli, es ceru, ka viņa domas ar laiku mainīsies.

Kāda tad ir tā “šķiršanās formula”? Vai, noskatoties seriālu, ir viens izskaidrojums tam, kāpēc cilvēki šķiras?

Šķiršanās formula, kā jau esmu teicis, ir tādas mīlestības atrašana, kas nebeigtos ar šķiršanos. Tas nav vienkārši. Tas, kāpēc cilvēki šķiras man bija skaidrs jau pirms seriāla. Galvenie iemesli ir otras pusītes neatbilstība paša galvā izfantazētiem priekšstatiem. Ir jākļūst reāliem, ja nevēlies šķirties.

Kāds ir labu un stipru attiecību noslēpums? 

Stipru un labu attiecību pamatā ir mīlestība un otra cilvēka pieņemšana ar visiem trūkumiem, izvairoties no cenšanās otru padarīt par kaut ko līdzīgu paša izfantazētam ideālam. Un, protams, atbildība par saviem vārdiem un darbiem. Attiecības ir vienkāršas, ja atrodi pareizo cilvēku, bet to nu gan ir grūti atrast.

Foto

Video: 11. sērija

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl