Mammas puncī mazuļiem vislabāk patīk klausīties Mocarta mūziku. Izglīto savu gaidāmo bērnu jau tagad!

Pievienot komentāru
Mammas puncī mazuļiem vislabāk patīk klausīties Mocarta mūziku. Izglīto savu gaidāmo bērnu jau tagad!
Foto: pixabay.com

Kura māmiņa gan nevēlas, lai viņas bērns izaugtu par gudru un radošu personību. Izrādās, ka ar sava gaidāmā mazuļa izglītošanu vari sākt nodarboties jau tūdaļ. Uzzini, kāpēc un, kā to vislabāk darīt! 

Ir zināms, ka pirms 2000 gadiem Ķīnā ir mēģinājuši ietekmēt bērna attīstību, kamēr viņš vēl ir māmiņas ķermenī. Grūtnieces dzīvoja kopienā, skaistā apkaimē un gleznoja, nodarbojās ar garīgo praksi un muzicēšanu.  Kad attīstījās ultraskaņas diagnostika, speciālisti varēja novērot augļa uzvedību. Zinātnieki ir pierādījuši, ka mātes domām un emocijām, apkārt notiekošajam  ir tieša ietekme uz bērna attīstību.

Bērna izglītošana pirms dzimšanas

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Izveidot attiecības ar bērnu un audzināt viņu kā personību ir nepieciešams ilgi pirms mazuļa nākšanas pasaulē. Zinātnieki pat grūtniecības 24. nedēļā ir fiksējuši periodisku bērna smadzeņu aktivitāti, bet 27. nedēļā viņš reaģē uz vizuālo stimulu, un pat pagriež galvu uz spilgtas gaismas avota pusi!

Foto

 

Lūk, pāris vienkārši vingrinājumi, kas palīdzēs attīstīt bērniņa spējas un prasmes arī tad, kad viņš vēl ir māmiņas puncī.

  • Pamostoties, sakiet bērnam: Labrīt! Kad dodaties abi pie miera novēli viņam: Saldus sapņus!
  • Pastaigājoties, vai darot kādus mājas darbus, klusi un mierīgi dungo alfabētu. Vēlāk tavam bērnam būs vieglāk iemācīties lasīt.
  • Ir zināms, ka vispozitīvāko iespaidu uz bērniem atstāj Mocarta mūzika. Tādēļ vismaz vienu stundu dienā klausies Mocarta mūziku, vai vismaz uzliec to, lai skan fonā.
  • Attīstīt atmiņu un veicināt radošo domāšanu var ar pasaciņu palīdzību. Kad jūti, ka bērns ir devies pie miera ( noteikti jūti, kad viņš ir nomierinājies), palasi viņam kādu tev pašai mīļu pasaciņu – par Kraukšķīti, Pelnrušķīti vai Trīs siventiņiem.
Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

  • Rotaļās iesaisti arī tēti, lai spēlē paslēpes! Ļauj, lai tētis nosliecas vienā pusē vēdera un saka: “Ku-Kū”, kad bērns “noreaģē” ( sajūti kustību), tad lai tētis saka: Ku – kū otrā vērdera pusē.

Nepārspīlē un pārāk neaizraujies ar pirmsdzemdību izglītību! Atceries, ka viņš tomēr vēl ir nedzimis cilvēciņš, tāpēc viņa skološanai pietiks ar pāris minūtēm dienā.