Majonēze – skābs produkts, burkāns, citrons – sārmaini. Sārmainā ēdienu diēta

0 Komentāru
Majonēze – skābs produkts, burkāns, citrons – sārmaini. Sārmainā ēdienu diēta
Foto: pixabay.com

Ja pavasarī sākam uztraukties, kā mūsu figūra izskatīsies jaunajā peldkostīmā, tad, tuvojoties gada gaišākajiem svētkiem, domājam, vai mazā melnā vakarkleita nebūs pa vasaru sarāvusies. Tādēļ – tradicionāli meklējam atkal kādu diētu, lai cīnītos ar pārmēru lielas ēšanas sekām. Šoreiz uzmanības centrā – sārmainu ēdienu diēta.

Skābu vai sārmainu vidi mūsu organismā veido uzturs. Raidījuma Bez Tabu korespondente Sabīne Svitiņa cenšas noskaidrot, vai iedzīvotāji prot atšķirt sārmainus produktus no skābiem. Jāatzīst, ka vairumam ar produktu atpazīšanu iet kā pa celmiem.

Skābu vidi organismā rada gaļa, zivis, piena produkti un rūpnieciski pārstrādāti, rafinēti produkti, tostarp cukurs, miltu ēdieni, cepumi un kūkas. Nelielos daudzumos šāda pārtika neskādē, taču regulārs šo produktu patēriņš rada papildu ķibeles.

Svaigi produkti, kas lielākoties nāk no augu valsts, viedo organismā vēlamo sārmaino vidi. Dietologs Atis Tupiņš akcentē, ka lielākā problēma ir tā, ka cilvēki par maz ēd dārzeņus un augļus. Latvijā pētījumi vēsta, ka vidēji iedzīvotāji dienā lieto aptuveni 300g augļu vai dārzeņu. Skābos produktus ieteicams ēst vairāk dienas pirmajā pusē, jo organisms rīta pusē ir vairāk skābs nekā sārmains. Pēc plkst. 15.00 cilvēks jūtas miegaināks, samazinās ķermeņa temperatūra, un asinīs krītas cukura līmenis. Tādēļ uzturā vēlams lietot sārmainus produktus.

FOTO. Eksperiments. Vai iedzīvotāji prot atšķirt sārmainus produktus no skābiem

Dietologs iesaka cilvēkiem tik ļoti neiespringt uz vienu konkrētu diētas sistēmu, bet vienmēr saprast, ka tas ir tikai viens no ceļiem, kā tikt laukā no liekā svara bezdibeņa. Ja cilvēks ēdīs veselīgi un sabalansēs savas ēdienreizes, svars noteikti atkāpsies arī bez noteiktām diētām.

Skaties video:

0 Komentāru