Majonēze – skābs produkts, burkāns, citrons – sārmaini. Sārmainā ēdienu diēta

Komentāri

Ja pavasarī sākam uztraukties, kā mūsu figūra izskatīsies jaunajā peldkostīmā, tad, tuvojoties gada gaišākajiem svētkiem, domājam, vai mazā melnā vakarkleita nebūs pa vasaru sarāvusies. Tādēļ – tradicionāli meklējam atkal kādu diētu, lai cīnītos ar pārmēru lielas ēšanas sekām. Šoreiz uzmanības centrā – sārmainu ēdienu diēta.

Skābu vai sārmainu vidi mūsu organismā veido uzturs. Raidījuma Bez Tabu korespondente Sabīne Svitiņa cenšas noskaidrot, vai iedzīvotāji prot atšķirt sārmainus produktus no skābiem. Jāatzīst, ka vairumam ar produktu atpazīšanu iet kā pa celmiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skābu vidi organismā rada gaļa, zivis, piena produkti un rūpnieciski pārstrādāti, rafinēti produkti, tostarp cukurs, miltu ēdieni, cepumi un kūkas. Nelielos daudzumos šāda pārtika neskādē, taču regulārs šo produktu patēriņš rada papildu ķibeles.

Svaigi produkti, kas lielākoties nāk no augu valsts, viedo organismā vēlamo sārmaino vidi. Dietologs Atis Tupiņš akcentē, ka lielākā problēma ir tā, ka cilvēki par maz ēd dārzeņus un augļus. Latvijā pētījumi vēsta, ka vidēji iedzīvotāji dienā lieto aptuveni 300g augļu vai dārzeņu. Skābos produktus ieteicams ēst vairāk dienas pirmajā pusē, jo organisms rīta pusē ir vairāk skābs nekā sārmains. Pēc plkst. 15.00 cilvēks jūtas miegaināks, samazinās ķermeņa temperatūra, un asinīs krītas cukura līmenis. Tādēļ uzturā vēlams lietot sārmainus produktus.

FOTO. Eksperiments. Vai iedzīvotāji prot atšķirt sārmainus produktus no skābiem

Dietologs iesaka cilvēkiem tik ļoti neiespringt uz vienu konkrētu diētas sistēmu, bet vienmēr saprast, ka tas ir tikai viens no ceļiem, kā tikt laukā no liekā svara bezdibeņa. Ja cilvēks ēdīs veselīgi un sabalansēs savas ēdienreizes, svars noteikti atkāpsies arī bez noteiktām diētām.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl