Mainīti ”Mrs.Latvija 2020” skatītāju simpātijas balsojuma nosacījumi

7 komentāri
Mainīti ”Mrs.Latvija 2020” skatītāju simpātijas balsojuma nosacījumi
ANETE STRODE

Pēc tam, kad konkursa ”Mrs.Latvija 2020” skatītāju simpātiju balsojumā konstatētas negodīgas datu manipulācijas, mainīti balsojuma nosacījumi. Skaties.lv aicina satrauktās potenciālās skaistuma karalienes iepazīties ar jauno balsošanas sistēmu un informēt savus fanus.

Skaties.lv tehniķi ir pamatīgi izpētījuši balsojuma tehniskos datus un akcentē, – ir vairāk nekā skaidrs, ka veiktas negodīgas datu manipulācijas, lai ietekmētu deviņu dalībnieču rezultātu.

”Balsot varēja reizi stundā, bet mēs skaidri redzam, ka atsevišķos gadījumos balsis no vienas IP adreses ienāk ik pēc 10 sekundēm un pat ātrāk. Līdz ar to šīs IP adreses bloķējam un balsis no attiecīgajām IP adresēm uzskatām par nederīgām. Nav reāli mēneša laikā iegūt 200 000 balsu no vienas ierīces,” skaidro eksperti.

Lai gan dažas no dalībniecēm jau vērsušās pie Skaties.lv ar argumentiem, ka ”nejauši kaut ko saspaidījušas” vai arī viņām esot ļoti kaislīgi ”fani”, Skaties.lv tehniskie eksperti uzsver, ka šādi argumenti šoreiz nedarbosies – dalībnieces iegāzušas pašas sevi pārcenšoties – viltus balsu skaits atsevišķos gadījumos dienā mērojams teju ar visas pasaules iedzīvotāju skaitu.

Dažas no dāmām apgalvo, ka vecmāmiņām izdevies nejauši nobalsot vairākas reizes dienā, bet arī šis nebūs arguments – runa ir par viltus balsu tūkstošiem un pat miljoniem, kuras apzināti iekritušas ik pēc dažām sekundēm no konkrētām IP adresēm. Aktīvo vecmāmiņu vainot nav iespējams – balsot bija, ir un būs iespējams reizi stundā, un omīte droši drīkst to darīt!

”Arguments ”nejauši” diemžēl nedarbosies – nav iespējams nejauši veikt viltus balsojumu 10 000 reizes,” skaidro tehniķi.

Taču, lai dalībniecēm vairs negadītos ne apzināti, ne neapzināti misēkļi, balsošanas sistēma ir mainīta.

Turpmāk nobalsot būs iespējams vien ar sociālo tīklu autorizāciju, kas nozīmē, ka faniem jābūt profilam portālā ‘’Facebook’’ vai ‘’Draugiem’’. Atļauts balsot no abiem profiliem.

No potenciālajām skaistuma karalienēm jau saņemtas žēlabas par to, ka balsot ar sociālo tīklu autorizāciju esot viņu prātiem sarežģīti un nesaprotami. Skaties.lv atklāj, ka viss, kas jādara, ir jānospiež attiecīgā sociālā tīkla ikoniņa, kura atrodas tieši virs balsojuma tabulas. Parādīsies norāde, ka esi autorizējies ar konkrētu sociālo tīklu profilu.

Atliek atzīmēt sev simpātisko dalībnieci, par kuru vēlies atdot balsi, un nospiest pogu ”Balsot”, kas atrodas saraksta apakšā.

Satraukumam par to, ka vecmāmiņai vai kādam citam atbalstītājam izdodas nobalsot vairākkārt, nav pamata – balsot iespējams un to pat vajag darīt katru stundu!

Skaties.lv aicina dāmas aktīvos fanus mobilizēt godīgam balsojumam, izmantojot sociālos tīklus.

Atbalsti savējo!