Maigai un jutekliskai baudai – viss, kas tev jāzina par lubrikantu!

Komentāri
Maigai un jutekliskai baudai – viss, kas tev jāzina par lubrikantu!

Mīlēšanās vispār nav iedomājama, ja brīdī, kad jāsākas tuvībai, ir tikai sāpes, jo maksts ir sausa kā pārbīlī izsusējusi mute. Labi, ka ir pavisam vienkāršs risinājums – jālieto lubrikants. Konsultē seksologs Arturs Šulcs.

Runa patiesībā ir par to, kā sagādāt sev un mīļajam vīrietim baudu brīdī, kad tai tādai ir jābūt, proti, mīlējoties. Lubrikants – tas nav perversi. Pavisam vienkārši izsakoties, lubrikants ir viela, kas uzlabo slīdīgumu. Tam nav obligāti jābūt saistībā tikai un vienīgi ar seksu: slīdīgums nepieciešams, piemēram, arī ārstnieciskās masāžas vai proktoloģisko izmeklējumu laikā. Tā, lūk! Bet seksā slīdīgumam ir vairākas funkcijas. Dabā ir iecerēts, ka tuvības brīdī sievietes makstī Bartolīni dziedzeri izstrādā speciālu eļļainu vielu, kas dabiski rada slīdīgumu un padara iespējamu erektēta dzimumlocekļa ievadīšanu intīmajā vietiņā. Ja šī viela kaut kādu iemeslu dēļ pati nerodas, maksts gļotāda būs par sausu nesāpīgam dzimumaktam. Maksts sausumam ir daudzi iemesli. Pats populārākais ir menopauze. Arī dažādu saslimšanu dēļ maksts gļotādā atbildīgajā brīdī var nerasties Bartolīni dziedzeru veidotā viela. Šādā gadījumā lubrikants ir pilnīgi nepieciešams! Bez tā sievietes seksuālā dzīve var apstāties pilnībā vai radīt tikai ciešanas. Lubrikantu var lietot traumu un noberzumu profilaksei. Jauni pāri mīlējas bieži un reizēm grib to paspēt ātri. Bet, ja makstī nav vajadzīgā mitruma, gan puisim, gan meitenei intīmajās vietās var rasties nobrāzumi. Ievainojumi mēdz pat iekaist, un abiem var rasties maldīgas aizdomas par kādu seksuāli transmisīvo saslimšanu. Kaut gan iemesls ir bijis pavisam vienkāršs – pārāk straujš un sauss sekss. Ar slīdīgu vielu ieziests pieskāriens ir citāds, nekā pierasts. Glāsts kļūst vēl jutekliskāks, vēl maigāks un noslēpumaināks. Ar lubrikantiem bauda tiek dažādota. Tā var rasties, pieskaroties acu plakstiņiem, skropstām, auss ļipiņai, kakla bedrītei. Intīms glāsts, slapjā buča, erotiskas rotaļas vairo patīkamās sajūtas priekšspēles laikā. Glāsti var turpināties kaut stundu. Priekšspēles rotaļās iederīga ir arī anālās atveres masāža, jo gan dzimumorgānus, gan anālo atveri darbina viena nerva dažādi zari, tāpēc anālais kairinājums var vairot arī baudas sajūtas. Ieziešanās ar lubrikantu pati par sevi var būt atsevišķa mīlas akta sagatavošanās daļa. Ja pāris ir atraisīts un nesarkst no otra kailuma, slīdīgās vielas uzklāšana un iemasēšana būs iederīga erotiska darbība. Tas var būt pat atsevišķs baudas veids. Sagatavošanās tālākajam. Visam, kas, noliekot malā prātu un domas, var notikt starp diviem tuviem cilvēkiem. Lubrikantiem ir pavisam neerotisks izmantojums jau minēto ķermeņa masāžu veikšanai. To lieto gan sievietēm, gan arī vīriešiem, piemēram, prostatas masāžām. Bez slīdīgumu veicinošām vielām neiztikt erotisko masāžu laikā. Lubrikantus iesaka lietot arī masturbējot. Pirms lieto seksa palīglīdzekļus – mākslīgos draudziņus, vibratorus –, tie noteikti jāieziež ar lubrikantu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kas rada slīdīgumu?

Lubriscējošas vielas mīlas akta laikā ir lietotas jau kopš aizlaikiem. Mūsdienu cilvēkam šajā jomā nav bijis vēlreiz jāizgudro divritenis. Pats vienkāršākais un vieglāk pieejamais lubrikants ir siekalas. Ātri var uzziest, taču tās tikpat ātri iesūcas ādā. Speciāli radītie lubrikanti dalās vairākās grupās. Vienā ir tie, kas radīti uz tauku bāzes: eļļas, vazelīns, masāžas eļļas. Šīs vielas mīlēšanās laikā var izmantot tad, ja netiek lietots prezervatīvs, jo taukvielas šķīdina gumiju, dara to nestipru. Kopā ar prezervatīvu droši var lietot citas grupas – uz ūdens un glicerīna bāzes – veidotus lubrikantus. Tāpēc, pērkot lubrikantu, uz iesaiņojuma uzmanīgi jāiepazīstas ar tā sastāvu. Lubrikantus pārdod gan aptiekās, gan intīmpreču veikalos, gan arī internetā Galvenā atšķirība – aptiekās nopērkamie ir lētāki par tiem, ko tirgo erotikas salonos. Lubrikantiem pievieno sildošas vai – gluži pretēji – atvēsinošas vielas, arī dažādas garšas orālajam seksam. Starp citu, vēl ir arī tādi lubrikanti, kas piemēroti anālajam seksam: atslābina muskulatūru un novērš sāpes. ”Katrs var izmēģināt, kāds lubrikanta efekts viņam patīk labāk, sildošs, atvēsinošs, smaržojošs..Pēc būtības nekas tajos neatšķiras – tikai mārketings,” raksturo Arturs Šulcs. ” Tā ir eksperimentāli pārbaudāma lieta, līdz tiek atrasts pats piemērotākais lubrikants.” Pastāv pieņēmums, ka lubrikantus labāk nelietot, ja pāris vēlas ieņemt bērniņu, jo eļļainā viela kavē spermatozoīdu kustīgumu. Arturs Šulcs iesaka šiem pāriem pirms mīlas akta apmazgāt intīmās vietas ar sārmu, piemēram, ziepēm: sievietes makstī dabiski ir skāba vide, bet sperma labi jūtas gluži pretējā – sārmainā – vidē. Arī mazgāšanas līdzekļus, piemēram, ziepju putas, ziepes, ķermeņa gelus, var izmantot ieziešanai intīmu pieskārienu laikā. Jāpabrīdina gan, ka šādiem mērķiem nedrīkst lietot ziepes ar dezinficējošu iedarbību. Roku ziepes vai šķidrās tualetes ziepes – tās visas ir kairinošas. Intīmu noskaņu izjauks aplami izvēlēti pīlinga krēmi vai ziepes ar abrazīviem piemaisījumiem. Ja šāds pārpratums gadījies, līdzeklis tūdaļ jānomazgā. Var lietot arī apilaka krēmu: imūnsistēmu stimulējošs bišu produkts ar siltinošu iedarbību.”Ja nepatīk, nomazgā ar ziepēm un mēģina ko citu. Nevar apgalvot, ka krēms noteikti iedarbosies tā un ne citādi. Tas ir radošs eksperiments!” iesaka seksologs.

”Ja nav jālieto prezervatīvs, par lubrikantu var izmantot parasto Dobelē ražoto roku krēmu ar smiltsērkšķu eļļu. Patīkami abiem, turklāt smiltsērkšķim piemīt brūču dziedējoša iedarbība.”

Miklu un seksam piemērotu vidi makstī var iegūt, arī lietojot farmateksa lodītes. Apvalks izkūst, un maksti piepilda slīdīgumu nodrošinoša viela. Neparastas izjūtas, gluži kā ieziežoties ar lubrikantiem, var iegūt, mīlas rotaļu laikā izmantojot maigus un slīdīgus audumus – zīdu vai atlasu. Pieskāriens caur zīdu ir noslēpumains un ļoti uzbudinošs savas nevainīgās distancētības dēļ. Efekts ir brīnišķīgs, izjūtas – spēcīgas un neaizmirstamas.

Likt šūplādē vai glabāt zem spilvena?

Esi nolēmusi lubrikantu pamēģināt, bet nezini, kā ar to apieties? Vai, jau pirms viss sācies, izvilkt no naktsskapīša atvilktnes tūbiņu, kārbiņu vai flakonu? Kā rīkoties, lai jauninājums organiski iekļautos notikumā, ko sauc par mīlēšanos? Arturs Šulcs: ”Lubrikantu lietošana ir viens no pāru attiecību kultūras elementiem. Kultūra sākas no brīža, kad pāris nolēmis ko tādu lietot. Labi, ja arī vīrietis ir informēts, ka šovakar seksā būs kas jauns. Bet tikpat labi tas var būt arī pārsteigums. Interesanti! Vajag izmantot iespēju izzināt jaunu sajūtu gammu. Tas ir vesels rituāls. Pati par sevi ieziešana var būt iepriecinoša procedūra. Ne tik daudz saistīta ar seksu, cik ar sajūtām tā laikā. Jutekliskuma radītājs. Ar lubrikantu nesāk. Vispirms ir kas cits: pieskārieni ausīm, matiem, acīm. Un tad pamazām notiek tuvošanās.” Praktiski pieejot šim jautājumam, ērti aizsniedzamā vietā pie gultas var nolikt groziņu, trauciņu vai ko citu, pārsegtu ar salveti, kur ielikts ne tikai lubrikants, bet arī prezervatīvs, ja tas tiek lietots, seksa rotaļlietas. Intīmo komplektiņu var saiņot speciālā somiņā un ņemt līdzi ceļojumā. Kultūra – tas ir atslēgvārds, ko sarunā par lubrikantiem lieto Arturs Šulcs. Pāra intīmo attiecību kultūra sākas ar pieskārienu, pirmo glāstu, maigu priekšspēli. Jā, un kaut kur šo sajūtu gammā pa vidu iederas arī pasniegšanās pēc lubrikanta.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl