Maģiskā magone. Zieds-mīkla

Komentāri

2. Magones dziedniecībā

2/7

Magoņu nosaukumi pasaulē

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Jorkšīrā — “aklais dūriens”, jo magoņu sar­kanā krāsa apžilbina redzi, bet aromāts izraisa galvassāpes. Tautā to mēdz saukt arī par ugunīgo puķi.

Provansā — “eņģeļu zieds”, jo ar mago­nēm izrotā baznīcas Svētā Gara nolaišanās dienā, bet mazi bērni, apģērbti kā eņģelīši, šajā dienā procesijā iet pirms mācītājiem, kaisot magoņu ziedus.

Flandrijā — “spoku ziedi”, jo agrāk eksistēja ticējums, ka nedrīkst iet magoņu laukā, jo šie ziedi izsūc asinis.

Senajā Grieķijā — “mīlas spiegs”, jo meitenes norāva magoņu ziedlapiņas un lika tās uz apļa, kas izveidots, saliecot kreisās rokas īkšķi un rādītājpirkstu. Sitot pa to ar labās rokas delnu, pēc blīkšķa stipruma noteica, cik stipri izredzētais meitenē iemī­lējies.

Vācijā — “roze-plaukšķene”, jo to iz­mantoja līdzīgi kā Grieķijā. Tikai tā nebija zīlēšana, bet gan bērnu spēle.

2. Magones dziedniecībā

2/7
Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl