Maģiskā magone. Zieds-mīkla

Komentāri

2. Magones dziedniecībā

2/7

Magoņu nosaukumi pasaulē

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Jorkšīrā — “aklais dūriens”, jo magoņu sar­kanā krāsa apžilbina redzi, bet aromāts izraisa galvassāpes. Tautā to mēdz saukt arī par ugunīgo puķi.

Provansā — “eņģeļu zieds”, jo ar mago­nēm izrotā baznīcas Svētā Gara nolaišanās dienā, bet mazi bērni, apģērbti kā eņģelīši, šajā dienā procesijā iet pirms mācītājiem, kaisot magoņu ziedus.

Flandrijā — “spoku ziedi”, jo agrāk eksistēja ticējums, ka nedrīkst iet magoņu laukā, jo šie ziedi izsūc asinis.

Senajā Grieķijā — “mīlas spiegs”, jo meitenes norāva magoņu ziedlapiņas un lika tās uz apļa, kas izveidots, saliecot kreisās rokas īkšķi un rādītājpirkstu. Sitot pa to ar labās rokas delnu, pēc blīkšķa stipruma noteica, cik stipri izredzētais meitenē iemī­lējies.

Vācijā — “roze-plaukšķene”, jo to iz­mantoja līdzīgi kā Grieķijā. Tikai tā nebija zīlēšana, bet gan bērnu spēle.

2. Magones dziedniecībā

2/7
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl