Līgaviņām! Sezonas aktuālās kāzu toršu tendences

Komentāri
Līgaviņām! Sezonas aktuālās kāzu toršu tendences

Neapšaubāmi kāzu torte ir viena no centrālajām kāzu svinību sastāvdaļām, kam tiek pievērsta liela uzmanība. Par to, kādas ir šī gada kāzu toršu tendences stāsta Lage gastronomija galvenā tehnoloģe Nadežda Lukjančuka, kuras ikdiena saistīta ar konditorejas izstrādājumu, tostarp arī kāzu toršu receptūras izstrādi un izgatavošanu.

Tiem jaunajiem pāriem, kuri ieplānojuši savas dzīves īpašo dienu svinēt vasaras plaukumā, ir pēdējais brīdis pievērsties jautājumam par kāzu tortes izvēli un tās pasūtīšanu. Lai arī varētu šķist, ka kāzu sezona vēl nav sākusies, tā nebūt nav – jaunie pāri jau steidz pasūtīt greznas tortes, pat tie, kuriem kāzu svinības paredzētas tikai rudenī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šā gada galvenās tendences

Šogad kāzu toršu vadmotīvs – angļu klasikas vai lauku tematiku. Ja runājam par angļu klasiku, tad tā vistiešākajā veidā izpaužas krāsās un tortes noformējumā. Šogad noteicošās būs klasiskās vērtības, pievienojot tādus elementus kā mežģīnes, bantītes un pērles. Atšķirībā no pagājušā gada, kad modē bija spilgtu krāsu tematika un samērā piesātināti toņi – fuksija, rozā un violets, šogad tortes ir ne tik košas. Tortes pamatkrāsa ierasti tiek saskaņota ar līgavas kleitas krāsu, visbiežāk tie ir gaišie toņi – baltais un ššampāniešakrāsas. Lauku tematika tortēs ir ļoti specifiska lieta, jo ne vien pati torte tiek gatavotu lauku stilā, lauku gaisotne parādās arī noformējumā. Nereti tiek pasūtītas tortes ar lauku dzīvnieku figūriņām vai attēliem.

”Kas attiecas uz lauku tematiku tortes noformējumā, pieļauju, ka tas saistīts ar to, ka pēdējā laikā cilvēki pēc oficiālās laulību ceremonijas, kas notiek pilsētā, izvēlas doties uz laukiem, lai nosvinētu lielo dienu svaigā gaisā,” stāsta N.Lukjančuka.

Foto

Noformējums – vasarā ogas, mežģīnes ziemā

Runājot par tortes formu, noformējumu un pildījumu, nevar nepiebilst par sezonalitāti. Vasarā pieprasītākas ir vieglas un gaisīgas tortes, kuras tiek papildinātas ar visdažādākajām ogām visdažādākajos salikumos. Savukārt aukstajā sezonā daudz biežāk tiek pasūtītas piesātinātākas tortes, piemēram, šokolādes. Noformējumā lielākoties tiek izmantoti ziedi – dzīvi vai ēdami – mežģīnes un pērles.

Izgatavošanas laiks atkarīgs no sarežģītības

Par to, kāda izskatīsies kāzu torte jādomā laicīgi, jo izgatavošanas termiņš atkarīgs no tortes sarežģītības. Ja jaunais pāris vēlas komplicētas formas torti ar īpašu pildījumu – jārēķinās, ka tortes izgatavošana prasīs laiku. Gadījumā, ja pāris izvēlas daudzstāvu torti ar dažādiem pildījumiem katram stāvam vai kādu īpašu noformējumu, tad konsultāciju pie konditora, lai izrunātu visas detaļas jāplāno 2 – 3 mēnešus pirms kāzām. Gadījumā, ja nav īpašu vēlmju attiecībā uz kāzu torti un pilnībā apmierina standarta risinājumi vai viesu kāzās nebūs daudz, nav arī nepieciešamības pēc lielām daudzstāvu tortēm. Pilnīgi pietiekami, ja tā tiek pasūtīta divas nedēļas pirms kāzām.

Radoši risinājumi ļauj ietaupīt

Lielākoties kāzas asociējas ar skaistu daudzstāvu torti, kādu vēlas ikviena līgava. Taču bieži vien līgavas vēlme ne vienmēr atbilst realitātei, proti, kāzās nav tik daudz viesu, lai pasūtītu lielu daudzstāvu torti.

”Šajā gadījumā, lai jaunajam pārim nebūtu lieki jāmaksā par tortes stāvu skaitu, bet līgava tiktu pie kārotās daudzstāvu tortes un jaunais pāris neiztērētu lieki naudu, ir iespējams izveidot vairāku stāvu torti, taču ēdamā torte būs tikai augšējos stāvos. Apakšējie stāvi šai tortei nav ēdami, tie sagatavoti un pārklāti ar dekoru, lai neatšķirots no augšējiem.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl