Līga Rīdere skaidro, kādēļ savas trīs atvases laidusi pasaulē mājdzemdībās

1 komentārs
Līga Rīdere skaidro, kādēļ savas trīs atvases laidusi pasaulē mājdzemdībās
INSTAGRAM

Pērnā gada maijā TV šovā ”X Faktors” iepazītā dziedātāja Līga Rīdere kļuva par mammu trešajam bērniņam – meitai, kurai dots Martas vārds. Pastarīte, tāpat kā Līgas un viņas vīra iepriekšējie bērni – dēli Regnārs un Einars – nāca pasaulē mājdzemdībās.

Kā nu sarunā ar žurnālu “Una” atklājusi Līga, mājdzemdības viņai šķitis loģisks solis. Viņai kā mediķei, kā vetārstei “ir saprotams, kā tas process notiek, kas tajā brīdī notiek, kas ir dabiski un kas nav”.

“Tāpēc man likās loģiski, ka mājās dzemdēt – tas ir dabisks process, un es to vēlos piedzīvot, jo medicīnisku palīdzību jāmeklē tad, kad tev ir vajadzīga palīdzība. Es jutos sevī emocionāli un fiziski pārliecināta, ka es to varu izdarīt.

Man bija vecmāte, kas šajā ir profesionālis, viņa ar mājdzemdībām nodarbojas. Es jutos ļoti droši,” stāsta Līga.

“Esmu tik pateicīga, ka zvaigznes ir sakritušas, ka tas varējis tā notikt. Tu vari ieplānot, kad tev būs dzemdības, bet viņas notiek citā brīdī. Piemēram, mana meitiņa man bija trīs nedēļas ātrāk nekā plānots,” saka Līga.

Mājdzemdības bijis viņas lēmums, un vīram Druvim tas bijis vienkārši jāpieņem. “Es viņu stādīju fakta priekšā un strādāju, kā viņu pārliecināt,” Līga liek noprast, ka sākumā viņas mīļotais par lēmumu bērnus pasaulē laist mājdzemdībās bijis bažīgs.

Vēlāk abi kopā aizbraukuši pie vecmātes. ”Vecmāte vēl izdarīja savu darbu, visu izstāstīja, un viņu pārliecinājām,” saka Līga.

”Tā ir fantastiska pieredze! Es sievietēm tiešām iesaku: ja jūtas droši, ja grūtniecības laikā viss ir kārtībā, ja visās reizēs, kad ir būts pie uzraugošā ārsta vai vecmātes, un tiešām viss ir kārtībā, tad nevajag baidīties. Vajag lasīt literatūru, iet uz kursiem, izzināt sevi, sajust sevi. Tā ir brīnišķīga pieredze, kā caur sāpēm dzimst milzīga mīlestība.

Mans pirmais bērniņš piedzima, un tas bija tik sāpīgi, tas pēdējais brīdis, kad bērniņš ienāk šajā pasaulē, un tai pat laikā atbrīvojas milzīga enerģija, mīlestība. Un man vecmāte prasa: ”Nu dzemdēsi vēl?” Es tā – ”Jā”.

Man tā ir bijis ar visiem maniem bērniņiem. Tā ir fantastiska pieredze. Es zinu, ka man sāpēs, bet es zinu, cik tas ir brīnišķīgs piedzīvojums,” par savu dzemdību pieredzi klāsta Līga.

1 komentārs