Lielbritāniju starptautiskā apalīšu skaistumkonkursā pārstāvēs latviete Madara

27 komentāri
Lielbritāniju starptautiskā apalīšu skaistumkonkursā pārstāvēs latviete Madara
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Decembrī norisināsies starptautiskais skaistumkonkurss apaļīgām dāmām ”Ms Top Of The World Plus Size 2020”, kuru rīko Kristīne Lindenblate, un tajā gods pārstāvēt Lielbritāniju ticis latvietei Madarai Riley.

”Esmu šausmonis Mežāzis. To ko, citi saka, ka nevar, es izdarīšu un vēl bildi uztaisīšu,” sarunā ar Skaties.lv ar humoru sevi raksturo 34 gadus vecā Madara.

Dzimusi un augusi Tukumā, Mensfīldā, Anglijā, kā pati saka, Robina Huda dzimtenē Notingemas apgabalā, Šervudas mežu malā, Madara dzīvo jau 16 gadus. Lielbritānijā ieradusies jaunības dullumā, labāku dzīvi, pieredzi, iespējas mācīties, augt un atvērt savu biznesiņu meklējot.

”Patiesībā vienmēr bija doma atgriezties Latvijā, bet, piedzimstot pirmajam bērniņam ar īpašajām vajadzībām, sapratu, ka šeit būs labāk,” saka Madara.

Pirms 10 gadiem sieviete kalusi nopietnus plānus par lielo izmēru modeles karjeru. ”Pamazām sākās sadarbības ar fotogrāfiem, pavērās iespējas kastingiem Mančestrā, Londonā, bet visur bija jābrauc un jāpavada ilgas stundas. Kur tad es allaž neizgulējusies ar mūžīgo bērnu?” atzīst sieviete.

Viņa nebaidās saukt lietas īstajos vārdos: ”Bērni ar īpašām vajadzībām nekad neizaug. Katra nakts paiet kā ar zīdaini – apčubini, pabaro, nomaini pamperu piever acis un sāc atkal. 24 stundas diennaktī un septiņas stundas nedēļā esi kā vāvere ritenī. Dūša bija liela, bet aplauziens arī.”

Madara dzīvē izmēģinājusi daudz iespēju, lai savu darbu un izaugsmi savienotu ar rūpēm par savu īpašo bērniņu, un viegli tas nav bijis:

”Esmu ”aplauzusies” 100 un vienu reizi, un nav bail to pateikt skaļi! Nezinu, ko atkal rīt izdomāšu. Lai smejas, kas grib, lai iedvesmojas, kam bija jādzird, ka pilnīgi ok ir klupt, krist un atkal celties.”

Saviem abiem bērniem – meitiņai Kamelijai ar īpašām vajadzībām un mazajam žiperim Railijam – Madara allaž rāda, ka ir stipra. ”Ja neizdodas plāns A, tad alfabētā ir daudz citu burtu,” to, ka nekad nepadodas, uzsver sieviete.

Madara par savām saknēm nav aizmirsusi un allaž ir aktīva un sirds un no rajona darbojas latviešu komūnā Apvienotajā Karalistē un otrādi.

Ikdienā viņa iesaistās sociālās vietnes ”Facebook” platformā latviešiem Lielbritānijā un pasaulē ”Tauta”, kur vada īpašu raidījumu ”Tautas Pūdernīca”, kurā runā par speciālo bērnu mammas ikdienu, kāpumiem, kritumiem, pārdomām, veiksmēm un neveiksmēm.

”Tieši ”Pūdernīcas” ietvaros tikos ar fantastiskajām ”Ms Top Of The World Plus Size” dalībniecēm. Pie manis ciemojās arī Katrīna Lazdovska, kura tagad ir konkursa Latvijas nacionālā direktore un nu arī mana mentore,” saka Madara un atklāj, ka dalībai apalīšu skaistumkonkursā mēģināta pierunāt jau iepriekšējos trīs gadus. Par dalību projektā Madara lielu paldies teic arī konkursa rīkotājai Kristīnei Lindenblatei.

Foto: PRIVĀTAIS ARVĪVS

Skaistumkonkursa “Ms.Top of the World Plus Size” fināls notiks no 10. līdz 12. decembrim, un tā norisei varēs sekot līdz interneta tiešraidē. Līdz tam Madarai un pārējām dalībniecēm no dažādām valstīm priekšā pārrunas, kastingi, lai viss būtu godam.

”Ar latviešu lepnumu sirdī pārstāvu Apvienoto Karalisti – zemi, ko saucu par mājām, kur ir mana ģimene, draugi, zemi, kas man devusi ļoti daudz. Latviete pārstāv Lielbritāniju!” iedvesmota ir Madara.

Viņa neslēpj, ka vēlas konkursā uzvarēt: ”Protams, gribas kroni, jo kronis dod iespēju darīt vairāk, būt sadziedētākai.”

Dalība konkursā Madarai devusi ne tikai jaunas iespējas, bet arī piešķīlusi dzīvei svaigu dzirksti.

”Es neaģitēju, ka vajag sēdēt dīvānā, ēst čipsus un vingrot ir fui. Es skrienu, peldu, kāpju kalnos un tā tālāk. Es vienmēr strādāju pie tā, lai sevi uzlabotu, un sokas, protams, visādi.

Runa ir par sevis mīlēšanu šeit un tagad, par kompleksu atmešanu un dzīves baudīšanu tagad, nevis tad, kad būšu slaidāka vai skaistāka. Sevi ir jāmīt tagad, un dzīve jābauda tagad. Negribu vecumdienās nožēlot, ka negāju peldēties, nebildējos, nebiju traka un nedzīvoju, jo biju kompleksu pilna,” tā Madara.