Lielbritānijas latvieši pirmo reizi izvēlējušies savu karalieni

4 komentāri
Lielbritānijas latvieši pirmo reizi izvēlējušies savu karalieni
Konkursa "Meklējam “Latvieši UK” karalieni" uzvarētāja Baiba Rozentāle (Publicitātes foto)

Šovasar Lielbritānijā dzīvojošo latviešu vidū piedzīvots vēl nebijis notikums. 20. augustā noslēdzies mēnesi ilgušais konkurss “Meklējam ”Latvieši UK” karalieni”, kurā ar 54 balsu pārsvaru sīvā konkurencē uzvarēja Baiba Rozentāle no Telfordas pilsētas Anglijā.

Lielbritānijas latviešu karalienes meklējumi noritēja lielākajā latviešu emigrantu Apvienotajā Karalistē komunikācijas platformā sociālajā tīklā “Facebook” – grupā “Latvieši UK”.

Konkursā varēja piedalīties jebkura vecuma latviešu sieviete, kura šobrīd dzīvo, strādā vai mācās Apvienotajā Karalistē. Latviešu skaistākās, simpātiskākās, inteliģentākās un patriotiskākās – latviskā skaistuma iemiesotājas – karalienes titula pretendentes tika meklētas trīs konkursa atlases kārtās sociālajā tīklā “Facebook”.

No katras kārtas četras populārākās un vairāk nekā 21 500 lielās kopienas grupas favorītes nokļuva finālā. Tajā par karalienes kroni cīnījās 13 pretendentes (divas dāmas bija saņēmušas pusfinālā vienādu balsu skaitu).

Finālā uzdevumi jau bija mazliet sarežģītāki, jo Lielbritānijas latviešu vērtējumam vajadzēja nodot vismaz vienu latvisku foto/video, ievietot vismaz vienu mazu video stāstu par sevi (kā nokļuva Apvienotajā Karalistē un kādi ir nākotnes plāni), kā arī ievietot vismaz vienu foto/video vakarkleitā.

Balsojuma rezultātā vislielāko punktu skaitu ieguva Baiba Rozentāle, kura ar savu vienkāršību, labestību, cieņu un uzmanības apliecinājumiem no pārējām fināla dalībniecēm, kā arī aktīvu atbalstītāju pulku, saņēma kopvērtējumā 434 punktus.

Konkursā “Meklējam ”Latvieši UK” karalieni” uzvarētāja Baiba Rozentāle.

Baiba Anglijā dzīvo jau septiņus gadus. Šeit dzīvo arī gandrīz visa viņas ģimene – abi vecāki un māsas. Ikdienā skaistā latviete ir pašnodarbinātā savā uzņēmumā “Baiba’s Beautique Empire”, kas sniedz skaistumkopšanas un kosmetologa konsultācijas, bet brīvajā laikā jau nepilnus piecus gadus aizrāvusies ar kikboksu.

Par Lielbritānijas latviešu vicekaralieni kļuva trīs mēnešus vecā dēliņa māmiņa un skaistumkopšanas uzņēmējdarbībā nodarbinātā Silga Snucīte no Īpsvičas pilsētas. Godpilnajā trešajā vietā ierindojas Iveta Rācene (Yvette Turnip) no Aberdīnas, Skotijā.

Konkurss “Meklējam ”Latvieši UK” karalieni” tiks rīkots arī nākamgad.