Komentāri
Lielais hokejs: spēle, kas nenogalina sievišķību. Latvijā to spēlē ap 100 dāmu un jaunkundžu
Foto: Uģis Grantiņš

Kamēr kaimiņvalstī notiek gada lielākās hokeja kaislības, Latvijā noslēdzas bērnu un jauniešu sezonas regulārie hokeja turnīri. Tukumā pulcējas vairākas bērnu un jauniešu spēlētāju komandas, kuras piedalās “mini turnīros”, kuros var gūt apliecinājumu, ka hokejs Latvijā ļoti daudziem ir sirds lieta. Lielāku un mazāku hokejistu vidū nevar nepamanīt hokeja spēlētājus, kuriem no ķiveres spraucas ārā  īsākas vai garākas bizītes.

“Tētis aizveda slidot, un es sapratu, ka man gribas ko vairāk. Izvēlējos hokeju”, “man patīk iemest vārtus”, “patīk formas” – šādus argumentus nosauc 7 – 9 gadus jaunas meitenes – hokeja klubu Laima un Sāga spēlētājas Sarma, Hanna, Šarlote un Emīlija. Meitenēm tikko beidzies hokeja turnīrs, un viņas ir priecīgas un apmierinātas, jo turnīrā gadījies  uz ausīm nolikt” pat puišus. Pretēji stereotipam, ka mazām meitenēm jāsapņo par daiļslidošanu, baletu, vai vismaz tautas dejām, kur var uzvilkt krāšņus tērpus, sportistes saka, ka viņām visām daudz labāk pie sirds iet hokejs. Arī hokejā galu galā var uzvilkt skaistus formas tērpus. Un, kamēr smago hokejista formu nes tētis, tikmēr vispār nav nekādu problēmu, jo uz ledus formas smagumu nejūt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Smagās hokeja formas pārvietošana ir vienīgais mīnuss, ko jau pieaugušā vecumā izjūt sieviešu hokeja dalībnieces,” smej hokeja kluba Laima menedžere Ināra Zvīdre. Ināra lēš, ka šobrīd hokeju Latvijā spēlē ap 100 daiļā dzimuma pārstāvēm. Tas nav daudz, taču ar katru gadu arvien vairāk mazas meitenes par savu sporta veidu izvēlas hokeju, jo hokejs, kā zināms, pie mums ir ļoti populārs sporta veids. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka meitenes neapmierinās tikai ar būšanu “fanu zonā”, bet vēlas arī pašas gūt vārtus:

Viņām patīk, un viņas ļoti grib. Ne jau piespiedu kārtā maza meitene nāk spēlēt hokeju. Drīzāk gadās tā, ka vecāki, īpaši mammas, neļauj: “Ko tu tur fantazē….kādā vēl hokejā,… kas tas par brīnumu…. Ja nu vienīgi daiļslidošanā….” Bet, ja vecāki uztver to atvērti, ka bērnam ir jādara tas, kas viņu interesē, tad viss ir kārtībā. Protams, visbiežāk uz hokeju atved tēvi, jo arī viņi paši nereti brīvajā laikā spēlē vai skatās hokeju.

Par ļoti koķeto un sievišķīgo matu sakārtojumu  – mazas bizītes kopā ar hokeja ķiveri, Ināra Zvīdre stāsta, ka pēc noteikumiem matiem ir jābūt sakoptiem. Bizītes ir visērtākais veids, kā savākt matus, jo saņemti astē tie bieži vien traucē – uzliekot ķiveri spiež.

Foto

Uz jautājumu, ko, mēs sievietes savai sievišķībai gūstam, spēlējot hokeju, Ināra atbild:

Pats galvenais –  pierādījumu, ka nodarbojoties ar šo sporta veidu, nezaudējam sievišķību. Daudziem gan šķiet, ka gaita mums būs vīrišķīgāka, tāpat arī izturēšanās. Taču mēs parādām to, ka attīstot savu koordināciju, reakcijas ātrumu, māku zaudēt un uzvarēt, gūt uzvaru pašām par sevi un uzturot sevi labā fiziskajā formā tieši spēlējot hokeju, sievišķību nezaudējam.

Ar skatu tālākā nākotnē un gaidot jauno hokeja sezonu, šobrīd tiek veidota komanda 2007. gadā dzimušajām jaunkundzēm.

Lasi vēl