Līdzeklis pret ķiploka smaku no mutes

Komentāri
Līdzeklis pret ķiploka smaku no mutes

Ķiploki ir viena no populārākajām garš­vielām, kura spēj pastiprināt dau­dzu ēdienu garšu. Bet šis produkts ra­da arī noturīgāko un nepa­tīkamāko sma­­­ku no mutes, no kuras ir grūti tikt vaļā. Ohaio Valsts universitātes zināt­nieki pētījumā iesaistīja brīv­prātīgos, kuri vai­rākas nedē­ļas ēda ķip­lokus. Šajā laikā viņiem deva dažā­dus līdzekļus, ku­riem būtu jānovērš ne­pa­tīkamais aro­māts. Ir atrasts labākais līdzeklis pret ķip­lo­ka smaku no mutes!

Izrādījās, ka efektīvākais līdzeklis cī­ņā ar ķiploku smaku no mutes ir pa­rasts ābols. Tāpat labu efektu deva cit­ronu sula, zaļā tēja un piparmētras. Pie­na glāze var samazināt smakas in­ten­sitāti par 50%, bet tad jādzer piens ar aug­stu tauku saturu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījuma autors profesors Šerils Be­­­­rin­­džers domā, ka āboliem piemīt spēja “dezodorēt” ķiploka fermentus. Atzīmēsim, ka viens no ķiploka kom­ponentiem ir alilmetilsulfīds, kuru mūsu organisms nevar sašķelt gremošanas pro­cesa laikā. Tieši šis komponents iz­dalās kopā ar sviedriem un elpu.

Visi pārtikas produkti, kuri ir efektīvi pret ķiploku smaku, ir piesātināti ar poli­fenoliem, kuri neitralizē aso ķiploku smaržu. Citronu sulas skābums veicina arī dezodorācijas procesu. Tāpēc, lai iegūtu mak­simālu efektu, zinātnieki ie­saka kombi­nēt ķiplokus ar vairākiem pro­duktiem, kuri var neitralizēt nepatī­kamo smaržu.

Lasi vēl