Latvijas sievietes, kuras ietekmējušas tavu dzīvi

Komentāri
Latvijas sievietes, kuras ietekmējušas tavu dzīvi
FOTO: LETA

Mūžam vecā patiesība stāsta, ka vīrietis ir ģimenes galva, bet sieviete – kakls, kurš galvu groza pareizajā virzienā. Kā zināms, ģimene ir valsts pamatšūniņa, tātad – maza valsts, un otrādi. Laikam jau vīrieši mūsu lielajā ģimenē – valstī – ļoti labi apzinās sievietes milzu ietekmi uz stipro dzimumu, tāpēc dāmas pie teikšanas un lemšanas laiž diezgan maz. Skaties.lv/ Sievietei Sievietei nolēma pāršķirstīt mūsu valdības vēstures lappuses un aplūkot, cik pavisam un kuras ir tās daiļā dzimuma pārstāves, kas strādāja, lēma un pieņēma likumus, kuri tā vai citādi, bet vistiešākajā mērā ietekmēja un turpina ietekmēt mūsu visu ikdienas dzīvi. Interesanti,  – lai arī cik ietekmīgs amats ieņemts salīdzinoši nesenā pagātnē, par daudzām no dāmām jau esam paspējuši aizmirst, ka viņas ir bijušas ministres.

Pirmajā – Ivara Godmaņa valdībā ( 1990. g. 7. maijs – 1993. gada 3. augusts) no 31 (!) ministra posteņa pie varas netika laista neviena sieviete. Pirmo reizi sieviete Latvijas Republikas valdībā tika tikai ar trešo “piegājienu”. Māra Gaiļa vadītajā Ministru kabinetā Finanšu ministra amatu ieņēma Indra Sāmīte, kā arī Valsts ieņēmumu valsts ministre Aija Poča. Nākamajos valdības sastāvos jau teju katrā strādā vismaz viena sieviete. Vairākas no viņām, – Aija Poča, Karīna Pētersone, Ingrīda Labucka, Dagnija Staķe, Helēna Demakova, Baiba Rivža, Ina Gudele, Ina Druviete, Linda Abu Meri (toreiz Mūrniece) u.c. augstos amatus ieņem atkārtoti.
Sievietes, kā zināms, var visu, tādēļ arī vairākas dāmas saimniekojušas dažādu profilu ministrijās. Piemēram, Karīna Pētersone bijusi gan kultūras ministre, gan īpašu uzdevumu ministre sabiedrības integrācijas lietās, bet Linda Abu Meri pārvaldījusi gan Aizsardzības, gan Iekšlietu ministrijas sistēmu.
Ministru kabinetā dāmu vidū ir divi vispopulārākie vārdi – valdībā strādājušas trīs Ingrīdas un trīs Baibas. Gados visjaunākā ministre ir pašreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl