Latviešu pāris, kuri precēsies pēc 40 gadu ilgas kopdzīves

Komentāri
Latviešu pāris, kuri precēsies pēc 40 gadu ilgas kopdzīves

”Jauni, traki un aktīvi,” tā dažos vārdos sevi raksturo Imants Vašķis un Inese Pūra. Un tas nekas, ka viņš janvārī svin savu 70. dzimšanas dienu, bet viņai sakrājušies jau vairāk nekā 60 gadu. Kopā viņi aizvadījuši jau vairāk nekā 40 gadus, bet precēsies 14. februārī – lidojuma laikā gaisa balonā.

Imants un Inese ir pieredzējušākais no 50 pāriem, kas 14. februārī precēsies ziemas gaisa balonu festivālā Love Cup 2016 un palīdzēs Latvijai uzstādīt Pasaules Ginesa rekordu. Kopā viņi ir jau vairāk nekā 40 gadus – kā smejot saka paši:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš septiņdesmito gadu sākuma, īsto datumu ir ilgi jāmeklē.  Abi irno Ogres puses, un abi strādājuši sabiedriskās ēdināšanas jomā. Rūpējoties par to, lai restorānā balles viesi būtu paēduši, neviļus viens otrā ieskatījāmies un turpinām skatīties jau 40 gadus.

”Viņa bija smaidīga, nemaz nebija īdzīga, un man ļoti patika. Šķiet, es viņai arī, un tā nu sagājām kopā,” atminas Imants.  Šajā laikā viņi izaudzinājuši piecus dēlus, kļuvuši par vecvecākiem un šobrīd jau skaidri zinot, – esam viens otram īstie. Taču tas precēšanās un papīru kārtošanas jautājums aizvien tika atlikts. ”Citas sievietes pēc precēšanās ļoti dīc, Inese tā nedarīja. Aizvien mums bija kas svarīgāks darāms. Nebija sajūtas, ka mums vajadzētu precēties. Turklāt paziņu vidū esam manījuši daudzus gadījumus, kad it kā stabili, ilgu laiku kopā nodzīvojuši pāri apprecas un pavisam drīz pēc tam šķiras. Māņticīgi, bet negribēju riskēt. Taču padzirdot par iespēju precēties lidojuma laikā gaisa balonā un ar to vēl uzstādīt Ginesa rekordu – sapratām, šī ir mūsu iespēja, ko garām laist nedrīkst. Un nu jau arī kopā tik daudzi gadi nodzīvoti, ka skaidrs – pat apprecēšanās mūs neizšķirs,” viens otru papildinot stāsta Imants un Inese.

Foto

Paši sevi viņi raksturo kā ļoti aktīvu un pat traku pāri, kas aizvien ir kustībā. Pat jaunie viņiem līdzi tiekot ar grūtībām. Savukārt mājas dzīvē visi pienākumi ir kopīgi un katrs no viņiem prot jebkuru darbu. ”Ja redzi, ka ēst jāuztaisa, tad ej pie plīts un taisi, nevis gaidi, kad parādīsies sieviete un tevi pabaros. Bet, ja veicams kāds vīrieša darbs, es zinu, viņa tiks galā un lampiņas ieskrūvēšanai mani negaidīs. Mēs viens otru atbalstām un papildinām, mēs viens otram palīdzam visā un nedzīvojam pēc uzskatiem, ka ir kaut kādi sieviešu darbi, bet citi – pieklājas tikai vīrieša rokām.

Prātojot par precēšanos gaisa balonā, pāris neslēpj, tas tiek īstenots gandrīz pa kluso no bērniem. ”Var jau būt, kad nāks tuvāk viņiem visu atklāsim, taču ir skaidrs, visi ar savām ģimenēm atbraukt uz Jēkabpili nemaz nevarēs. Tāpēc priecājamies, ka Ginesa rekorda precēšanās tiks translēta arī tiešraidē internetā. Pateicoties tam, viņi mūsu lielajā, interesantajā un satraucošajā dienā būs kopā ar mums vismaz šādi,” tā pāris, noslēgumā paužot savu stingro pārliecību.

Jau ziņots, ka neparastās kāzas un pasaules Ginesa rekorda uzstādīšana notiks mīlestības tēmai veltītā un Latvijā nebijušā ziemas gaisa balonu festivālā Love Cup 2016, kas laikā no 11. līdz 14. februārim risināsies Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados. Festivālu organizē biedrība Sky Amazons.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl