Lasi un sajūsminies! Koko Šaneles dzīves pamatprincipi

Komentāri
Lasi un sajūsminies! Koko Šaneles dzīves pamatprincipi
FOTO: Nahuel Vargas, Flickr.com

Koko Šanele – sieviete revolūcija. Ar it kā ”garāmejošu” veiklību viņa prata aizraut un pārvērst ne tikai vizuāli, bet arī dvēseliski visas sava laikmeta sievietes. Viņas mazā, melnā vakarkleita un smaržas ”Chanel nr5” var pielīdzināt mūsdienu zinātnes atklājumiem, bet pašas leģendārās modes mākslinieces dzīves atziņas – izcilu psihologu mācībām.

Smaržas

FOTO: Mathilde Lunde Nordstrand, Flickr.com

FOTO: Mathilde Lunde Nordstrand, Flickr.com

“Vienmēr lieto smaržas!” Divas visslavenākās un visspārnotākās Koko dzīves atziņas par smaržām runā pašas par sevi: ”Sievietei, kura nelieto smaržas, nav nākotnes!” Otra: ”Tu jautā, kura ķermeņa daļa jāiesmaržo? Tur, kur tu vēlies, lai tevi skūpsta.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecums

”Man vecums ir atkarīgs no tā, kādi šodien ir laika apstākļi, un no cilvēkiem, ar kuriem satiekos un runāju.”
“Kad man ir garlaicīgi, es jūtos veca, bet tā kā man ir ļoti garlaicīgi ar jums sarunāties, tad pēc piecām minūtēm, ja nebūsiet pazuduši no šejienes, man būs tūkstoš gadu.”
”Jums nebūs otrās iespējas radīt pirmo iespaidu. ”

Vīrieši

“Sievietes, kā likums, daudz rūpīgāk izvēlās sev naktskreklu nekā vīru.”
“Lielas kaislības – arī tās ir jāprot pārdzīvot.”

Sievietes

FOTO: PROJanna Coumoundouros, Flickr.com

FOTO: PROJanna Coumoundouros, Flickr.com

”Ja sieviete nav skaista, tad viņa vienkārši ir muļķe,” – tā uzskatīja Koko. Viņa bija pārliecināta, ka sievietei allaž jābūt sievišķīgai, sportiskai, ar smalkām manierēm un jāievēro dienas režīms.
“Sievietei dzīvē galvenais ir pastāvīgi strādāt. Tikai darbs sievietei sniedz gara un dvēseles mundrumu, bet gars parūpēsies arī par ķermeņa labsajūtu.”

Greznība

”Greznība ir tad, ja kreisā puse ir tikpat skaista kā labā puse.”
”Greznībai ir jābūt ērtai, citādi tā nav greznība.”

Mazā melnā vakarkleita ir Šaneles dāvana sievietēm visā pasaulē un visos turpmākajos gadsimtos – ”Modē ir tā krāsa, kāda tev piestāv.” Līdz laikam, kad modes pasaulē uzlēca Koko Šaneles zvaigzne, valdīja uzskats, ka melnas krāsas apģērbu valkā tikai sērās. Šanele pierādīja, ka pārdomāts siluets un auduma izvēle – zīds, tills, mežģīnes, kleitas garums nedaudz zem ceļgala, izceļ un dara slaidāku jebkuru figūru. Mode mainās, bet mazā, melnā vakarkleita dzīvo pāri laikam. ”Es visus ietērpšu melnā, lai ieaudzinātu viņos gaumes izjūtu.”

FOTO.Ko gan mēs, dāmas,  darītu bez Koko Šaneles atklājuma – mazās, melnās vakarkleitas

Ēdiens

Lai arī Koko bieži ieturēja maltītes kopā ar Eiropas bagātākajiem un slavenākajiem augsto aprindu pārstāvjiem izsmalcinātos restorānos, viņai patika vienkārši ēdieni.

Kad Šanele pusdienoja viena, viņas ēdienkartē bija cepti kartupeļi vai kastaņu biezenis. Savam pavāram viņa bija stingri aizliegusi izmantot ēdienu gatavošanā sīpolus.

Spārnotākais un trāpīgākais teiciens: ”Man nepatīk ēdiens, kurš par sevi atgādina pēc tam, kad ir apēsts. ”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl