Laiks atslodzei! Svētkos uzkrātās rezerves pazudīs ātri

Komentāri
Laiks atslodzei! Svētkos uzkrātās rezerves pazudīs ātri
FOTO: Emilian Robert Vicol, Flickr.com

Ļoti iespējams, ka biji savu dzīvi sakārtojusi tā, ka pēc garajām brīvdienām atgriezies darbā un ikdienā tikai šodien. Vēl vairāk iespējams, ka šobrīd tavs garastāvoklis ir sliktāks kā parasti, jo pēc brīvdienām uzkāpi uz svariem….. Taču ārā spīd saule un beidzot ir sākusies peldkostīmu sezona! Ko darīt? Piedāvājam izmēģināt atslodzes dienu, kuras laikā pamatēdiens ir žāvētu augļu kompots.

Šī atslodzes diena būs ļoti vērtīga, ja vēlies atbrīvoties no svētu dienās uzkrātajiem tauciņiem,
mazināt sejas pietūkumu un attīrīt organismu. Lai tevi nemulsina fakts, ka tagad – svaigu ogu un dārzeņu laikā jāceļ galdā žāvēti augļi. Šobrīd iegūstamās dārza veltes nebūs aizliegtas.

Kompota pagatavošana

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Katliņā uzvāri apmēram divus litrus ūdens. Ieber divas saujas nomazgātu rozīņu, divas saujas žāvētu aprikožu. Žāvētas plūmes, ābolus, dzērvenes, upenes un citas ogas, un augļus pievieno pēc sirds patikas. Garšās dažādošanai pievieno kanēļa miziņu, krustnagliņas. Lai kompots būtu tumīgāks, vārīšanas beigās iejauc ūdenī izšķīdinātus kartupeļu miltus. Ja vēlies, vari pievienot vasaras periodam raksturīgos svaigos augļus un ogas. Akcentam – citrona šķēlīti. Cukuru gan neliec – ja kompots šķiet par skābu, pieber vairāk rozīņu vai aprikožu.

Ēšanas režīms

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Dienas gaitā šo saldo zupu pamazām notiesā, citu neko neēdot. Vari arī uzkost svaigus augļus, ogas, liesos piena produktus, papildus dzert ūdeni. Ja iepatīkas, atgriezies pie šādas atslodzes dienas katru nedēļu.

Lasi vēl