Labirintu ceļvedis, no kā tie palīdz atbrīvoties

Komentāri

2. Ārā no haosa

2/5
Foto: Jon Candy, Flickr

Foto: Jon Candy, Flickr

Konkrētu labirinta izcelšanās laiku un vietu neviens nezina. Par vienu no vissenākajiem zināmajiem labirintiem tiek uzskatīts Knosas pils, kas celta ap 2000. gadu pirms mūsu ēras. Teiksma vēsta, ka Krētas valdnieka Mīnoja sieva Pāsifaja iemīlējusies vērsī. Pēc šīs dēkas piedzimis Mīnotaurs – pa pusei vērsis, pa pusei cilvēks. Valdnieks pavēlējis izbūvēt zem pils labirintu, kurā ieslodzījis briesmoni. Katru gadu Atēnām bija jāmaksā nodevas – septiņas jaunavas un septiņi jaunekļi, kurus Mīnotaurs saplosījis. Daudzi mēģinājuši nogalināt nezvēru, tomēr paši nokļuvuši tā ķetnās. Vienīgi grieķu varonis Tēzejs uzveicis briesmoni un no labirinta izkļuvis ar mīļotās Ariadnes iedotā diega kamola palīdzību.

Par vienu no teorijām, kāpēc patiesībā Knosas pilij ir tik sarežģīts plānojums, tiek uzskatīts stihiskais būvēšanas princips, kas pirms celšanas vēl nav bijis skaidrs, kāda pils izskatīsies. Cita teorija min, ka tā bijusi nekropole. Viens gan ir skaidrs – arheoloģiskajos izrakumos atrastās vēršu galvas liecina, ka kādreiz labirintā notikuši ar vērša kultu saistīti rituāli.

Par labirintu seno dabu liecina visā pasaulē atrasti gleznojumi uz alu sienām, klintīm, pat uz kapakmeņiem. Tie veidoti gan dažādās celtnēs, gan arī brīvā dabā. Būvmateriāli visdažādākie: smiltis, koks, akmens, krūmi, labība un pat gliemežvāki.

2. Ārā no haosa

2/5
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl