Labākais palīgs mājas uzkopšanā – citrons

Komentāri
Labākais palīgs mājas uzkopšanā – citrons
FOTO: PEPE CARDOSO, Flickr.com

Ja esi saimniece, kura cenšas izvairīties no dažādu sadzīves ķīmiju izmantošanas, tad uzzini, kā mājas tīrīšanas darbos tev var noderēt citrons.

Trauku mazgāšanai, kartupeļu tīrīšanai, mēbeļu pulēšanai – iedomājies, cik daudz dažādu pudelīšu un burciņu aizņem vietu tavā saimniecības piederumu skapītī. To vietā vari iztikt ar vienu vienīgu citronu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vannas istabas uzkopšanai

Ziepju un kaļķakmens nosēdumus varēsi viegli notīrīt ar līdzekli, kas pagatavots no divām daļām dzeramās sodas un vienas daļas citrona sulas. Uzliec līdzekli uz mitras drānas, ieberzē ar to flīzes un atstāj uz 10 minūtēm. Pēc tam ar mīkstu birstīti vēl paberz netīrākās vietas un noskalo ar siltu ūdeni.

Stiklu un spoguļu spīdumam

Pudelē ar smidzinātāju samaisi 1 litru ūdens ar ¼ glāzes etiķa un 2 ēdamk. citrona sulas, kārtīgi sakrati un izmanto kā ierasto līdzekli stiklu un spoguļu mazgāšanai.

Mēbeļu un parketa pulēšanai

Sajauc glāzi olīvu eļļas ar ½ citrona sulas. Samitrini ar iegūto šķidrumu mīkstu drāniņu un pulē mēbeles vai parketu.

FOTO. Skaistais un daudzpusīgais citrons mājās, uz galda un dabā

Trauku mazgāšanai

Pagatavo mazgāšanas līdzekli, sajaucot citrona sulu ar etiķi vai dzeramo sodu. Vai arī vienkārši pārgriez uz pusēm citronu, griezuma vietai uzkaisi dzeramo sodu un mazgā ar citronu traukus.

Gaisa atsvaidzinātājs

Atstāj ledusskapī uz diennakti citrona mizu un visas nepatīkamās smakas tajā iesūksies. Lai atsvaidzinātu gaisu virtuvē, sagriez šķēlēs citronu un ieliec katlā ar ūdeni. Katlu, neuzliekot tam vāku, uzkarsē uz plīts līdz vārīšanās temperatūrai.

Mikroviļņu krāsns tīrītājs

Nelielā bļodā ar aukstu ūdeni ielec ½ citrona un 3 minūtes ”vāri” mikroviļņu krāsnī. Pēc tam jau iestāvējušos vecos traipus vienkārši varēsi notīrīt ar mitru drāniņu.

Traipu tīrītājs

Putriņa, kā sastāvā ir vārāmais sāls un citrona sula, labi tiek galā ar asins, zāles un rūsas traipiem. Ieberzē to traipā, atstāj uz 15-20 minūtēm, bet pēc tam mazgā apģērba gabalu kā parasti. Kad mazgā balto veļu, ielej pusglāzi citrona sulas veļas mazgājamajā mašīnā, skalošanas līdzekļiem paredzētajā nodalījumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl