Kurš tad galu galā labāks autovadītājs – sieviete vai vīrietis? Atbild biofiziķis Volkovs

0 Komentāru
Kurš tad galu galā labāks autovadītājs – sieviete vai vīrietis? Atbild biofiziķis Volkovs
Foto: Panthermedia/SCANPIX

Nereti vīriešu kompānijā runas par autovadītāju dažādajām braukšanas manierēm un stilu sākas ar vienu vienīgu vārdu  – “sieviete”. Atsevišķos gadījumos tiek lietots arī vārds “blondīne”. Šie vārdi tiek izrunāti ar neskaitāmiem zemtekstiem, ko pavada ļoti daudz izsakošs acu skats. Gandrīz vai lieki piebilst, ka visam iepriekš minētajam konkrētā brīža orators piešķir klaji nievājošu raksturu.

Kaut vai piemērs “iz dzīves” – kādai jaunkundzei pie darbavietas regulāri nesanāk savu “vabolīti” novietot tā, lai  apmierināta būtu ne tikai viņa, bet arī pārējie “parkoties” gribētāji.

Kāds laipns kolēģis beidzot nav nocieties un kādā ziemas dienā uz motora pārsega sniegā uzrakstījis: “Cerams, ka mīlas rotaļas pieproti labāk nekā novietot automašīnu…”

Protams, reti kurš noliegs, ka ir atšķirība – pie stūres sēž vājā vai stiprā dzimuma pārstāvis, taču, mīļās dāmas, mieru tikai mieru, kā teica mūsu bērnības draugs Karlsons.

Krievu biofiziķis, psihologs, filozofs un rakstnieks Aleksandrs Volkovs, kura vaļasprieks ir gan ceļot ar automašīnu, gan piedalīties autosacīkstēs, gan pētīt automobiļa un tā vadītāja savstarpējās attiecības, nonācis pie secinājuma, ka ar gadiem sievietes prasmes pie stūres tikai aug un kļūst kvalitatīvākas, ko ne vienmēr var teikt par vīriešiem.

Lūk, kādi ir viņa novērojumi par vīriešiem un sievietēm pie stūres  – raksturs un ātrums.

Sieviete

Foto: Flickr.com

Foto: Flickr.com

  • neizlēmīga, bet stabila;
  • baidās pirms bīstamas situācijas;
  • laika gaitā brauc arvien ātrāk;
  • pirms braukšanas atpakaļgaitā nepazīstamā vietā vienmēr izkāpj no mašīnas, lai aplūkotu ceļu un neuzbrauktu šķērslim;
  • ja uz šosejas apdzen citu auto, tad pēc manevra turpina kustību ar iepriekšējo ātrumu;
  • cenšas nekad neriskēt;
  • ja redz traģisku avāriju, tad šoka iespaidā samazina ātrumu pusstundas garumā.
0 Komentāru