Krāšņi foto: Mākslas akadēmijas daudzsološākie studenti pārsteidz ikgadējā modes skatē

0 Komentāru
Krāšņi foto: Mākslas akadēmijas daudzsološākie studenti pārsteidz ikgadējā modes skatē
OKSANA DŽADANA, F64

Trešdien, 26. augustā, tradicionāli norisinājās viens no pašmāju kultūras dzīves gaidītākajiem notikumiem – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate.

Kā stāsta pasākuma rīkotāji, par modes skates centrālo tēmu šogad izvirzīta modes, mākslas un telpas mijiedarbība.

LMA studentu modes skatē tika prezentētas aizvadītajā mācību gadā radītās tērpu kolekcijas, kas pārstāv gan funkcionālus ”gatavs valkāšanai” apģērbus, gan arī ekscentrisku avangarda stilu, raksturojot modi kā daudzpusīgu mākslas izpausmes veidu un iezīmējot aktuālās nākotnes tendences.

Modes skatē tika izrādītas to Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija atzinusi par spilgtākajām un daudzsološākajām.

Jauno modes mākslinieku tērpiem par iedvesmu kalpojušas vēstures liecības, pagātnes atmiņas, paaudžu mantojums un bērnības dienu elki, kas savijas caur modes prizmu. Tāpat arī apģērbos spilgti iezīmējas vairākas provokatīvas tēmas kā feminisms, alter ego dominance, neglītais skaistums, mutācijas, robežas starp dzīvo un mirušo, stereotipi, kā arī šobrīd īpaši aktuālā mode Covid-19 laikā, ko raksturo tādi stila elementi kā cimdi un maskas.

Formu ziņā apģērbos tiek akcentēti masīvi un abstrakti silueti, asimetriski piegriezumi, smalkas detaļas un plūstošas līnijas, kas iet roku rokā ar spilgtu vai tieši pretēji – monohromu – toņu saspēlēm un pamanāmām apdrukām.

0 Komentāru