Kosmetoloģe: no sauļošanās nav jābaidās!

0 Komentāru
Kosmetoloģe: no sauļošanās nav jābaidās!
Foto: pixabay.com

Kosmetoloģe Inga  Saulīte: “Sauļojoties galvenā rehabilitācija ādai  ir dziļa un pamatīga tās mitrināšana.” Neaizmirsīsim, ka ādai saule ir nepieciešama, jo tikai, saulei iedarbojoties uz ādu, dabīgā veidā sintezējas organismam nepieciešamais D vitamīns.

Turklāt mūsu platuma grādos cilvēkiem sauļošanās dod laimes sajūtu, brūnais ādas tonis ļauj justies pašpārliecinātākiem, tāpēc, neskatoties uz brīdinājumiem, vairums cilvēku vasarā izmantos katru iespēju ķert saules starus. Svarīgi būtu iemācīties  pareizi sauļoties, kā arī kopt ādu vasarā, lai rudenī tā neizskatītos pēc sažuvušas rozīnes,” uzsver salona kosmetoloģe Inga Saulīte.

Protams, nevajadzētu krist galējībās, un cepināties saulē visu dienu. Kā arī ļoti svarīgi  būtu ievērot  vispārzināmas lietas  –  sauļojoties noteikti  jāizmanto saules aizsargkrēms ar ādai atbilstošu SPF staru filtru, kas pasargā ādu  no ultravioleto staru iedarbības.  Ļoti svarīgi būtu atjaunot saules aizsargkrēmu pēc peldēšanās, kā   arī sauļojoties krēmu jāatjauno ik pēc divām stundām.

Vēl cilvēki  bieži nezina, ka saules aizsargkrēmu vislabāk ir smērēt nevis pludmalē, bet vismaz pusstundu pirms sauļošanās, lai tas paspēj iedarboties uz ādu.

Kosmetoloģe Inga Saulīte uzsver: ”Ja tomēr esat nolēmis vasarā sauļoties, jau laicīgi der parūpēties, lai samazinātu saules nodarīto postu ādai, piemēram, aizkavētu jaunu krunciņu veidošanos.” Sauļojoties galvenā rehabilitācija ādai ir  dziļa un pamatīga tās mitrināšana, jo sauļojoties āda izžūst.

Foto: publicitātes foto

Mitrināšanu var nodrošināt, lietojot  ādu mitrinošus krēmus, taču daudz labāku efektu dos procedūras, kas paredzētas dziļai un pamatīgai ādas mitrināšanai vasarā. Piemēram, vasarai  piemērotas ir skābekļa procedūras. Veicot skābekļa procedūras, uz ādu pamatā iedarbojas ar skābekļa spiediena strūklu, šāda iedarbība ir maigāka un saudzīgāka, tāpēc neizraisa ādas pigmentāciju. Kosmetoloģe Inga Saulīte skaidro, ka ādas mitrināšana tiek panākta, ar skābekļa strūklu ievadot ādā mitrinošas vielas, piemēram, hialuronskābi vai  arī vitamīnus, kas ādai dod papildus aizsardzību pret apkārtējas vides, tai skaitā saules kaitīgo  ietekmi.

Foto

Savukārt skābelis ādai ir vitāli nepieciešams. Vasarā – karstā laikā āda to saņem mazāk, palēninās ādas  vielmaiņa, veidojas tūska. Bagātinot ādu ar skābekli, var mazināt tūsku, maisiņus zem acīm, un protams, skābekļa procedūras ļoti labi atvēsina un atsvaidzina ādu. Tiem, kuri plāno vasarā sauļoties, der arī zināt – ja āda būs mitrināta, iedegums veidosies skaistāks un vienmērīgāks,  kā arī būs  mazāks risks, ka āda pēc sauļošanās lobīsies – attiecīgi  arī iedegums saglabāsies ilgāk.

 

0 Komentāru