Kosmētiskā akupunktūra – kas tas ir, un vai ir tā vērts?

Komentāri
Kosmētiskā akupunktūra – kas tas ir, un vai ir tā vērts?

Mūsdienu skaistuma pasaulē šis jēdziens ir salīdzinoši jauns. Kas ir kosmētiskā akupunktūra un kam tā visvairāk interesē, uzzini šajā žurnāla Māja rakstā. Vai esi gatava izmēģināt adatas sejā?

Kosmētiskās akupunktūras procedūras var veikt jau pusaudžu vecumā, ja ir dažādas ādas problēmas.

Ja sāk profilaktiski apmeklēt kosmētiskās akupunktūras procedūras aptuveni no 30 gadu vecuma, tad var būtiski attālināt laiku, kad būs nepieciešami radikālāki pasākumi sava izskata uzlabošanai.

Šobrīd vislielāko interesi par kosmētisko akupunktūru izrāda sievietes 40–50 gadu vecumā, kad ar novecošanu saistītās ādas izmaiņas jau ir redzamas, taču samērā viegli novēršamas, neķeroties pie radikāliem līdzekļiem.

Arī gados vecākiem cilvēkiem kosmētiskā akupunktūra ļauj panākt labus rezultātus, piemēram, izskatīties līdz 10 gadiem jaunākiem un labāk justies, jo āda kļūst dzīvīgāka, tajā uzlabojas vielmaiņas procesi, kas nāk par labu arī vispārējai veselībai.

Izplatītākās problēmas, ko ārstē ar kosmētiskās akupunktūras palīdzību, ir neveselīga, pelēcīga āda, ādas tvirtuma un elastīguma zaudēšana, krunciņas, maisiņi zem acīm un citas tūskas izpausmes.

Vienā kosmētiskās akupunktūras kursā ir 10–15 procedūru, taču pirmos rezultātus var redzēt krietni ātrāk, reizēm tie parādās jau pēc pirmās procedūras, īpaši – tūskas vai sliktas sejas krāsas gadījumā. Parasti uzlabojums ir manāms 3.–6. reizē.

Visbiežāk kosmētiskās akupunktūras procedūras notiek reizi nedēļā; ja ir izteiktas problēmas – divas reizes nedēļā. Pēc tam ir ļoti labi, ja uzturošos nolūkos procedūru var veikt regulāri vienreiz mēnesī (īpaši tas attiecas uz pacientiem gados), taču arī bez uzturošām procedūrām efekts noturas aptuveni pusgadu. Kursu var atkārtot reizi gadā vai reizi divos gados (ja regulāri apmeklētas uzturošās procedūras).

No kosmētiskās akupunktūras jāatturas, ja ir onkoloģiskas slimības, grūtniecība, epilepsija, cukura diabēts, akūtas infekcijas.

Procedūra neprasa speciālu iepriekšēju sagatavošanos, arī pēc tam nav jāievēro nekādi stingri dzīvesveida ierobežojumi, vienīgais noteikums: tajā pašā dienā pēc procedūras nedrīkst iet uz solāriju, labāk neiet arī pirtī. Dekoratīvo kosmētiku var lietot tūlīt.

Rūpējoties par savu ārieni, nevajadzētu piemirst par veselīgu dzīvesveidu, savas enerģijas saglabāšanu un atjaunošanu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl