Ko tu vēl nezināji par Latvijas Valsts pirmo lēdiju Ivetu Vējoni

Komentāri
Ko tu vēl nezināji par Latvijas Valsts pirmo lēdiju Ivetu Vējoni
Foto: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kundze Iveta Vējone kļuvusi par patronesi vairākiem projektiem, kas saistīti ar atbalstu  bērniem. Pagājušajā nedēļā Valsts prezidenta mājaslapā tika pilnībā nopublicēta Latvijas pirmās lēdijas Ivetas Vējones biogrāfija.

Iveta un Raimonds Vējoņi ir klasesbiedri un kolēģi. Abi ir Madonas 1. vidusskolas absolventi un skolotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1986. gadā Iveta un Raimonds ir teikuši viens otram jāvārdu. Vējoņu ģimenē ir divi dēli – Ivo un Nauris.

Pedagoģes dotības un īpašo saikni ar bērniem Iveta Vējone apjautusi, jau mācoties vidusskolā. Uzcītīgā vidusskolniece bijusi tā, kura jaunāko klašu skolēniem vadīja mācību stundas Skolotāju dienā, lai skolotāji varētu izbaudīt svētkus.

Vislabāk Ivetai paticis mācīt pašus mazākos skolēnus, tādēļ arī izvēlējusies studēt sākumskolas skolotāja profesiju.

Pēc Liepājas Pedagoģiskā institūta absolvēšanas Iveta Vējone strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1. vidusskolā.

Iveta Vējone par skolotāja profesiju: ”Skolotājiem ir visu mūžu jāmācās, nedrīkst aprobežoties ar augstskolas pabeigšanu, jo mācību metodes nepārtraukti attīstās. Ja vēlies būt labs skolotājs, tad ir jāprot aizraut skolēnus.”

Foto

Kad kopā ar ģimeni Iveta Vējone pārcēlusies dzīvot uz Ogri, strādājusi vides aizsardzības jomā. Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citos, ar vides jautājumiem saistītos projektos

Ivetas Vējones vaļasprieks ir dārza darbi, tādēļ vasarās Ķegumā kopj vecāku puķu dārzu. Prezidenta kundzei tuvas ir arī balles dejas un grāmatu lasīšana. Iecienītās grāmatu tēmas – ievērojamu cilvēku biogrāfijas, detektīvromāni un ceļojumu apraksti.

Vīra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm Iveta Vējone ir izvirzījusi izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības, un bērniem ar īpašām vajadzībām.

Iveta Vējone: ”Esmu apguvusi pedagoģes profesiju, tāpēc manis atbalstītie projekti būs saistīti ar bērniem. Bērni ir mana prioritāte”.

 

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl