Klāt Mārtiņdiena! Tikai šovakar ar vienkāršu rituālu iespējams pieburt mīļoto

5 komentāri
Klāt Mārtiņdiena! Tikai šovakar ar vienkāršu rituālu iespējams pieburt mīļoto
Pixabay

Mārtiņdienā izsenis saistās ar laika pareģošanu un nākotnes izzināšanu dažādos zīlēšanas rituālos. Visbiežāk zīlēja, lai noskaidrotu precinieku. Svarīgi – visi rituāli jāveic naktī.

”Seno latviešu dzīve ritēja saskaņā ar dabas likumiem. Mārtiņi iezīmē rudens izskaņu, kad Zeme aiziet atpūtā un sākas laiks, kuru var veltīt sevis pilnveidošanai.

Mārtiņdienā sākas arī jautrā ķekatās iešana. Budēļi, kas simbolizē veļus, dziedot un dejojot, izstarodami gaišumu un labestību, vēlēdami svētību visās sētās, dalās šajā priekā ar citiem. Tas ir laiks, kad cilvēki ļaujas savu sapņu piepildījumam dažādos zīlēšanas rituālos.

Mārtiņdienas tradīcijas atgādina par vērtībām, kas mūsdienās reizēm ļoti pietrūkst – gaišumu, mīlestību un ticību savu sapņu īstenošanai,” sarunā ar portālu Skaties.lv akcentē Reiki meistare, skolotāja un dziedniece Indra Ābele.

Mārtiņdiena ir laiks, kas ieskandina seno latviešu pagānisko izdarību virkni, jo mūsu senči mēdza nodarboties ar tā saucamo labo maģiju.

Mārtiņdienas zīlēšanas galvenokārt saistās ar precinieku pieburšanu, turklāt visi rituāli jāveic naktī.

Mārtiņdienas vakarā, ejot gulēt, trīs reizes jānoskaita: Svētais Mārtiņ, atceries, ko es šonakt vēlējos. Redzēt savu mīļāko, paša Dieva izredzēto.

Vēl kāds ticējums pirms gulētiešanas liek apēst siļķes galvu, bet tas, kurš sapnī nesīs padzerties, būs īstais precinieks.

Taču Mārtiņdienā var censties pieburt arī kaut ko citu: veselību, saticību, pārticību utt.

Bet, ja vēlies pieburt sev pašu galveno – mīļoto, tad tas šoreiz jādara piektdienas vakarā, augošā mēnesī, jo tad Venēra būs īpaši labvēlīgā stāvoklī šādiem ”darbiem”.

Rituālam nepieciešamas trīs krāsu lentītes, vītola zariņš, sārta svece, ass priekšmets, ar ko ieskrāpēt svecē un balta papīra lapa. Pats galvenais, konkrēti zināt, ko vēlies sev pieburt un šai domai piešķirt kādu maģisku nosaukumu, apzīmējumu, ko iegravē sārtajā svecē. Pēc tam sveci aizdedzina, bet uz baltas lapas uzraksta savu vārdu. Lapiņu sarullē un iepin trīs krāsu lentītes bizītē.

Pēc tam, veroties svecē, jāaptin bizīte ap vītola zaru pulksteņrādītāja virzienā un jādomā labas domas par savu vēlēšanos, un jāskaita buramvārdi: Dod Dieviņi dodamo, es paņemšu ņemamo. Es paņemšu ņemamo ar balto dvēselīti!

Pīnīti atstāj pie sveces, bet vītola zariņš jāņem līdzi gultā. No rīta bize jāatpin.

5 komentāri