Kāzu telpu dekoratore: Stundu mierināju histēriski raudošu līgavu, ka kāzas noteikti būs

0 Komentāru
Kāzu telpu dekoratore: Stundu mierināju histēriski raudošu līgavu, ka kāzas noteikti būs
Foto: Anna Polīte

Šovā Kāzu gūstā šķēpu laušana par svinību vietas un altāra dekorēšanu vēl tikai priekšā. Atceroties lielās diskusijas un strīdus par kāzu tortes iegādi, jādomā, ka arī dekorācijas nebūs ģimenēm mazāk svarīgs iemesls, lai katrs aizstāvētu savus principus. Ja tev vai taviem tuviniekiem arī šovasar gaidāmas kāzas, Skaties.lv/Sievietei piedāvā dažus padomus, kas jāņem vērā, dekorējot laulību ceremonijas un kāzu norises vietas. Konsultē uzņēmuma White DeCo vadītāja Anna Polīte.

Kādi dekori, izejmateriāli, to krāsas ir šogad aktuāli?

Kāzu dekorēšanas tendences mainās tikpat bieži kā apģērba mode vai interjers – katru gadu parādās jaunas aktualitātes. Šī 2016. gada kāzu sezonā var izdalīt 3 galvenās modīgas kāzu dekorēšanas tendences:

Metāliska greznība un piesātinātas krāsas

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Ja pāris iepriekšējos gadus aktuālas bija lauku stila kāzas ar vienkāršiem dekoriem, lina detaļām un lauku ziediem. Tad šogad šī tendence ir mainījusies par 180 grādiem, un dekoru modē dominē metāliska greznība un piesātinātas krāsas. Dekoros parādās zeltīti, sudraba, bronzas, vecināta stikla un “gliteru” (mirdzoši) elementi.

Ziedos, tērpos, galda noformējumā un pat ēdienā dominē piesātinātība un pārpilnība kā barokālā gleznā (obligāti biezā zelta rāmī) vai krāšņā pilī. Modīgi būs fotostūrīši ar antīkām zeltītām mēbelēm, fotosesijas mežā un tumšā bordo krāsas lūpu krāsa – tā visa vienkārši nevar būt par daudz, turklāt neviens nevarēs pārmest bezgaumību!

Zaļumi, zaļumi un vēlreiz zaļumi

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Ja kāzas gribas mazliet vieglākā un gaisīgākā vidē, tad var padomāt par zaļumiem, taču 2016. gadā  varat aizmirst par statiskām griezto ziedu kompozīcijām. Šogad modē ir viss, kas ir zaļš un nav grieztie ziedi – podiņpuķes, sukulenti, lapu virtenes, dzīvās zaļās augu sienas, papardes, efejas un vēl, un vēl… Derēs pat par vecmodīgām uzskatītās bērzu meijas – jo vairāk, jo labāk. Taču arī šos elementus ir moderni kombinēt ar spožām detaļām – sudraba svečturiem, kristāla lustrām, spoguļu paliktņiem un pērļu virtenēm. Tāpat, izvēloties šādu noformējumu, svarīga ir gaisma – daudz sveces un gaismiņu virtenes. Vieglas pasteļu krāsas un smalkas stikla detaļas šādam noformējumam piešķir vieglumu un padarīs patīkamu pat šķietami drūmu vidi.

Bohēmiskās kāzas jeb hipiju stils

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Hipiju tērpi, brīvi kāroti pļavas ziedi, tamborējumi un ābelēs sakārti “sapņu ķērāji”. Gaiši, brīvi un nepiespiesti – šādu noformējumu varat izvēlēties, ja iepriekš minētā spozme neiet pie sirds. Puķu bērnu noformējums dod pilnīgu radošu brīvību, taču reizē prasa arī daudz ieguldīta personīga darba un laika. Šādām kāzām piestāvēs pašu veidoti dekori – mežģīnes un tamborējumi, pļavas ziedu kompozīcijas, ar roku rakstītas zīmītes, pašu darināti lukturīši svecēm. Ierastos galdus var aizstāt ar bufetes veida ēdināšanu un attiecīgi veidot arī vides noformējumu – dažādus stūrīšus, bluķīšus un galdiņus, kur viesiem nepiespiesti baudīt atmosfēru.

Kādas telpas, viesu nama vietas visbiežāk jaunais pāris vēlas izdekorēt? 

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Parasti dekorējamās vietas ir diezgan klasiskas  – galdi, ceremonijas vieta, ieeja. Taču arī vietās, ko dekorē, tendences mainās. Piemēram, ja kāzas notiek baznīcā, tad, novērtējot šīs vietas auru, baznīcu grib dekorēt aizvien mazāk. Taču pāri, kuri ceremonijas vietu plāno brīvā dabā, līdzekļus dekoriem un ziediem netaupa.

Dekorēšanas paradumi atšķiras arī no mentalitātes. Krievu tautības pāriem svarīgi ir skaisti izdekorēt jaunlaulāto numuriņu, kur atpūsties pašiem jaunajiem, taču latviešiem aizvien pieprasītāki ir dažādi interesanti fotostūrīši, kur izklaidēties viesiem.

Bieži ir nācies atrunāt pārus, kas sākotnēji vēlas dekorēt vietas, kuras telpā vēlas nomaskēt. Piemēram, celtniecības sastatnes ceremonijas vietā, apbružātas trepju margas, kolonnas deju zāles vidū u.tml. Te katru reizi nākas skaidrot, ka, piemēram, celtniecības sastatnes pamanīs labi ja četri viesi no 50, jo būs priecīgi par jauno pāri un visu uzmanību veltīs ceremonijai un dekoriem ceremonijas vietā. Taču sastatņu dekorēšana pievērsīs šai pagaidu būvei nevajadzīgu uzmanību un to, ka blakus altārim ir siena celtniecības stadijā, pamanīs visi 50 viesi, jo tā būs izdekorēta. Vienmēr iesaku dekorēt tās vietas, ko pāris grib izcelt, nevis tās, ko vēlas nomaskēt.

Vai bieži jaunajam pāra domas dalās, ko un kā dekorēt? 

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Nezinu, kā ir citās kāzu plānošanas pozīcijās, taču, kas attiecas uz dekoriem tad šeit, pārfrāzējot kādu teicienu –  ja līgava grib baltas sveces, bet līgavainis – zilas, tad kopējā sarunā tiek pieņemts jaunās ģimenes kompromisa lēmums un sveces ir baltas…

Foto

Tiekoties ar pāriem un runājot, ir bijis tikai viens gadījums, kad līgavainis tikšanās laikā ļoti aizrautīgi klāsta savas idejas, iesaistās diskusijā, rāda piemērus un uzklausa ieteikumus, bet līgava tā īsti pat nepaceļ galvu no Facebook telefonā.

Taču, ja nopietni, līgavas parasti vadās pēc sajūtām, izvēlas krāsas, detaļas, turklāt diezgan skaidri zina, kādus dekorus un kurā vietā grib redzēt. Līgavaiņi, savukārt, vairāk koncentrējas uz racionālām lietām – cenu, konkrētiem dekoru paraugiem, loģistikas jautājumiem un termiņiem. Ja ir lietas, kas puišiem tiešām liekas nepieņemamas, viņi to pasaka uzreiz, taču pārējā ir visai elastīgi.

Kādas telpas ir vieglāk izdekorēt? 

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Tukšā angārā dekorētājs noteikti varēs izpausties daudz vairāk, kā perfekta dizaina restorānā vai autentiski restaurētā muižā, kur reizēm dekorācijas ir liekas. Ja kāzas notiek dabīgi patīkamā un estētiskā vidē, reizēm pat pietiek vien ar dažām gaumīgām ziedu kompozīcijām un svecēm, lai kopējais noformējums būtu perfekts. Savādāk ir ar tukšu telti vai šķūni..

Diezgan klasisks ir uzskats, ka kāzas muižā izmaksās dārgi, tāpēc labāk noīrē angāru vai lielo telti, ko izdekorējot, šķiet, ka sanāks daudz lētāk. Taču kad ”jāliek kopā” dekorācijas, apgaismojums, atsevišķi jāīrē galdi, krēsli, galdauti,un citas nepieciešamās lietas, izmaksas galā sanāk tādas pašas kā muižai.

Ko darīt, ja jaunais pāris nezina, kā vēlas telpas izdekorēt?

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Nav jaunā pāra, kas nezina, ko viņi vēlas, ir dekorators, kas nevar uzminēt, ko viņi grib.  Jo patiesībā cilvēks jau zina, kas viņam patīk un ko viņš vēlas, taču nav tendēts uz vizuālu izteiksmi un nespēj to noformulēt. Tas ir tāds kā psihologa darbs – ”nolasīt” šādus pārus un pasniegt tieši to, ko viņi  gribētu vizuāli uzskatāmā veidā.  Otra galējība, protams, ir līgavas, kuras uz tikšanos atnāk ar lielu mapi, kas pilna ar izdrukātiem attēliem, kur apkopojušas to, kas ļoti patīk. Bet reizēm skatoties šos attēlus saprotu, ka šīs lietas neiet kopā un pat fundamentāli atšķiras. Vienā attēlā ir balti ziedi, otrā rozā, bet vēl nākošajā ir tikai zaļumi. Šādos gadījumos piefiksējam neskaidrās lietas un iesaku padomāt konkrētāk, lai vēlāk varētu tikties atkārtoti un runāt daudz konstruktīvāk.

Vai arī telpu dekoratoriem kāzu rīkošanas procesā gadās kuriozi? 

Foto: Anna Polīte

Foto: Anna Polīte

Pieļauju, ka mēs neesam tie, kuri bieži sastopas ar kurioziem līdzīgi kā kāzu vadītāji un fotogrāfi. Manā pieredzē pagaidām ir tikai divi. Kādu telpu dekorējot, izmantojām diezgan daudz dekorāciju. Otrā dienā bija sarunāts braukt pakaļ. Taču, aizbraucot uz kāzu norises vietu, ieraugām, ka tur ne cilvēku, ne dekorāciju, – telts ir pilnīgi tukša, ne galdu, ne krēslu, nemaz nerunājot par mūsu jaunajiem svečturiem un vāzēm. Zvanu, bet telefonu neceļ. Saklausījusies stāstus par negodīgiem cilvēkiem, jau pārdomāju sliktākos variantus…, vai es vispār dabūšu atpakaļ kaut ko no mēbelēm, vāzēm un rekvizītiem, cik lieli būs uzņēmuma zaudējumi utt. Taču beigās izrādījās, ka pati esmu sajaukusi laikus un neesmu dzirdējusi telefonu, kad man no rīta zvanīts. Šie cilvēki visu bija atveduši uz Rīgu pašu spēkiem, turklāt ļoti akurāti sapakotu un pat izmazgātu. Jutos mazliet muļķīgi… Otrs kuriozs: gadījums ar līgavu, kura kāzas sāka plānot laikus, taču visas organizatoriskās lietas atstāja uz pēdējo brīdi. Tāpēc kāzu priekšvakarā, kad šķita – vairs nav iespējams neko paspēt, līgava sarunā ar mani sāka histēriski raudāt (laikam visa bija par daudz). Tad nu man sanāca aptuveni stundu mierināt raudošo līgavu, sakot, ka viss būs kārtībā un kāzas būs! Un, protams – tā arī notika!

 

0 Komentāru