Katru rītu izmēri kāju potīšu apkārtmēru! Topošās māmiņas veselība

Komentāri

Gaidības ir skaists laiks sievietes mūžā, tomēr arī gana grūts – jo ar katru dienu topošās māmiņas puncis aug arvien lielāks. Pieaug svars, kas ”jānes” līdzi, lielāka slodze ir kājām un mugurai. Tieši tāpēc ļoti bieži grūtniecības periodā veidojas kāju vēnu problēmas.

Šoreiz raidījuma Māmiņu klubs uzmanības centrā Superbēbja māmiņa Kristīne. Superbēbis būs Kristīnes trešais mazulis. Viņa atzīst – lai arī bērna gaidīšanas laiks ir skaists, vienmēr ir jāsaskaras ar veselības problēmām. Proti – par sevi ”liek manīt” kāju vēnas. Arī trešajā Kristīnes grūtniecībā vēnu problēmas ir atkal klāt. Kristīne pēc padoma iet pie Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas speciālistiem. Klīnikā Kristīnei tiek veikta vēnu diagnostika, kas ir nesāpīga procedūra un ilgst tikai desmit minūtes. Tās laikā ārsts ar ultraskaņas palīdzību novērtē virspusējo un dziļo kāju vēnu stāvokli.

FOTO. Kristīnes vizīte pie speciālista

Ārsts Uldis Mauriņš Kristīnei un visām grūtniecēm iesaka no rīta nomērīt potītes apkārtmēru. Pirmkārt, salīdzināt potītes savā starpā. Nereti pats pacients nejūt atšķirību, kaut gan tā bieži mēdz būt. Kristīnei vienas kājas apkārtmērs no otras, atšķiras par 7 mm. Arī dienas laikā ir vēlams izmērīt potīšu apkārtmēru – gan pēc ilgākas sēdēšanas, gan ilgākas staigāšanas. Uldis Mauriņš stāsta, ka visbīstamākās ir tās problēmas, kas parādās ļoti īsā laika posmā. Piemēram, ja vakarā kāju stāvoklis ir bijis normā, bet no rīta viena vai abas kājas ir ļoti pietūkušas. Šādos gadījumos pie ārsta grūtniecei ir jādodas nekavējoties.

Vēl par grūtniecēm aktuālo problēmu – vēnu veselību vairāk skaties raidījuma Māmiņu klubs sižetā.

Skaties video!

Lasi vēl