Komentāri
Kas notiek, kad ģimenē ienāk ticība? “Profesija mamma” šoreiz par garīgām vērtībām
Foto: ekrānuzņemums, Skaties.lv

Raidījuma “Profesija mamma” ceturtās sērijas tēma ir “ticība” – kā tā ietekmē ģimeni. Šoreiz par ticību sev un saviem tuvākajiem, labajam un Dievam.

Raidījuma viesi bija mūziķis Kaspars Zemītis ar ģimeni, teoloģijas profesors Valdis Tēraudkalns un vēdiskās filozofijas pasniedzējs Uģis Kuģis.

Kaspars Zemītis atklāja, kā pievērsās kristietībai un ko par to domā viņa tuvākiem – sieva un trīs dēli. Tāpat mūziķis atklāja savas domas par mūsdienu vērtībām un akcentēja, ka šajā laikmetā cilvēka vērtību augšgalā ir nevis ģimene, bet attiecības, tai skaitā, sekss.

Uģis Kuģis atklāja, kāpēc dzīvo vēdisko stilu un vai tiešām var uzskatīt, ka viņa dzīve ir pakārtota tam, kas rakstīts grāmatās un tam, ko saka autoritātes. Tāpat Uģis Kuģis dalījās pārdomās par savām un vēdiskās kultūras vērtībām – Uģis veltīja skarbu atziņu nācijai, sakot, ka ģimene ir tēvs, māte un bērns, un ka vecākiem savi bērni ir jāaudzina divatā.

Savukārt Valdis Tēraudkalns, teoloģijas profesors, stāstīja, ka reliģijas vajag ieraudzīt kā sava laika un kultūrvides produktus. Tāpat teologs uzsvēra, ka katra reliģija ir unikāla un atšķirīga, un daudzveidīgā sabiedrībā nav labi, ja māca kādas konkrētas konfesijas mācību. Tēraudkalns nenoliedza, ka Latvijas izglītības sistēmā trūkst kritiskās domāšanas mācību.

Foto

Lasi vēl