Kas mums liek iemīlēties tajos, kuri nav mums piemēroti? Sestais ieraksts

Komentāri
Kas mums liek iemīlēties tajos, kuri nav mums piemēroti? Sestais ieraksts

Kas mums liek iemīlēties? Turklāt bez jebkādas veselā saprāta klātbūtnes. Pat iepriekš zinot vai nojaušot, kas mūs gaida, mēs kā apmāti ejam līdzi bezatbildīgajiem, krāpniekiem, psihopātiem, visīstākajiem monstriem, kuri jau ar savu iepriekšējo dzīvi neskaitāmas reizes pierādījuši – es neesmu piemērots attiecībām, no manis turies pēc iespējas drošā attālumā! Bet nē – mēs ar prieku dodamies ellē un ceram… Un ceram uz ko?

Ka būsim tie, kas spēj mainīt un pārveidot? Ka būsim vienīgie un īstie, uz kuriem nelietības netiks piemērotas? Neattieksies? Mēs būsim imūni? Nu ne taču! Bet kas tas ir? Ķīmiskas vielas, kas atslēdz mūsu smadzeņu loģikas daļu?

Jā, dzīvniekiem tā ir – pārošanās smarža atslēdz jebkuru piesardzību, atstājot tikai instinktus, bet mēs taču esam cilvēki – mums ir domāšana, racionālais prāts, asociācijas, mēs mākam izdarīt secinājumus, bet… iekrītam atkal un atkal, un atkal.

Bet varbūt tā ir zemapziņa, kas liek mums kompensēt kaut ko, kas iztrūcis vai bijis pārmēru daudz bērnībā? Un tad mēs ar apskaužamu spītību izvēlamies disfunkcionālas attiecības citu pēc citas, ieraujoties nepārtrauktā riņķa dancī, katru reizi cerot, ka šoreiz būs citādi un mēs sasniegsim piepildījumu un mieru.

Kas jādara, lai izkļūtu no šā atkārtojumu un atspulgu karuseļa? Vai ir iespējama pēkšņa atklāsme, kas ļauj mums saprast, ko tieši darām nepareizi? Bet varbūt tā vienkārši ir cilvēka daba, kas liek mums nodzīvot dzīvi tieši tā, kā esam kādā brīdī ieprogrammēti? Man gribētos domāt, ka nē. Ka izeja ir iespējama. Tikai pagaidām vēl neesmu atradis, kuras ir tās durvis, kuras nespējam atvērt, kuras vienkārši vēl neesam pamanījuši.

Foto

Lasi vēl