Kas kopīgs princesei Diānai un Keitai Midltonei

Pievienot komentāru
Kas kopīgs princesei Diānai un Keitai Midltonei
Foto: AĢENTŪRA/LETA

Apvienotajā Karalistē, Londonā, 1981. gadā Vestminsteras abatijā altāra priekšā viens otram jāvārdu teica Velsas princis Čārlzs un Diāna Spensere. Šai ”dzīvajai pasakai”, ko ar televīzijas starpniecību vēroja daudzi miljoni skatītāju, kā zināms, nebija lemts turpināties ilgi un laimīgi. Iespējams, tieši tādēļ ne tikai Lielbritānijā, bet visā pasaulē tik ļoti priecājas par šā brīža Apvienotās Karalistes  sapņu pāra – prinča Viljama un Kembridžas hercogienes Ketrīnas Midltones laimīgo laulības dzīvi. Protams, ka nemitīgi tiek vilktas gan reālas, gan arī iedomātas paralēles starp tautā reiz tik ļoti mīlēto princesi Diānu un viņas vedeklu Keitu.

Acīgajiem preses pārstāvjiem nepaliek nepamanīts, ka Keita līdzīgos dzīves gadījumos, kurus piedzīvojusi viņas vīramāte, izvēlas uz mata tādus pašus tērpus un galvassegas kā savulaik Diāna. Par milzu notikumu tiek padarīts pirmais Ketrīnas uznāciens, kad viņa ir izrotājusies ar Diānas mīļāko diadēmu. Lai arī Ketrīna, tāpat kā Diāna ir gan nodēvēta par stila ikonu, gan iemantojusi tautas mīlestību, abu dzīves un mīlestības stāstos ir daudz vairāk atšķirību nekā līdzību.

Foto

Dzīvē Keita un princese Diāna nekad nav tikušās. Viljama māte gāja bojā autokatastrofā Parīzē 1997. gadā, kad viņai bija 36 gadi. Viljams un Keita iepazinās 2001. gadā, bet par saderināšanos pāris paziņoja vien 2010.gada 16.novembrī. Savukārt Diāna un Čārlzs bijuši pazīstami vien neilgu laiku, kad jau bijusi izsludināta saderināšanās, un kāzas noliktas pēc pieciem mēnešiem.

Foto

Visticamāk, Diānas un Čārlza kāzās radītais pasakas oreols tobrīd neļāva miljoniem kāzu līdzjutēju pamanīt, ka jaunlaulātie izskatās vairāk apmulsuši nekā laimīgi. Tagad, pēc daudziem gadiem, no dažādiem informācijas avotiem izskan versijas, ka gan Diāna, gan Čārlzs pēdējā  brīdī gribējuši atsaukt kāzas. Vienīgi nav nojautuši, ka abu vēlmes ir līdzīgas.

Foto: AĢENTŪRA/LETA

Foto: AĢENTŪRA/LETA

Paldies Dievam, Keitas un Viljama stāsts ir atšķirīgs. Viņi ir studiju biedri, kuri iepazinuši viens otru daudzu gadu laikā. Ja Diāna ”aci pret aci” ar karaļnama ikdienu, konservatīvajām tradīcijām, prasībām un etiķeti nonāca vien neilgu brīdi pirms kāzām, kad mainīt notikumu gaitu jau visi uzskatīja par nepieņemamu, tad Midltones jaunkundzei pietika laika pārdomām un izvērtēšanai, ar ko viņa grasās saistīt savu dzīvi. Varam vien uzgavilēt, ka mīlestība uzvarēja!

Tomēr nevar noliegt, ka Keitas un Viljama kopdzīvē allaž ir jaušama Diānas klātbūtne un svētība. Ne velti Viljams savu izredzēto bildināja, dāvinot mātes saderināšanās gredzenu, kuru viņai pirms  kāzām Čārlzs atļāvis izvēlēties pašai. Diāna ļoti mīlēja šo gredzenu un nenoņēma to arī pēc šķiršanās no Čārlza. Pēc Diānas nāves Viljams kā piemiņu no mammas bija paturējis sev tieši šo gredzenu. Vēlāk princis skaidrojis, ka bildinot Keitu, izvēlējies mīļotajai pasniegt mammas gredzenu tādēļ, ka gredzens ir daļa no viņa mātes, un viņš vēlas, lai māte ir daļa no viņa un Keitas lielās dienas ( kāzām). Viljama un Ketrīnas meitas viens no trijiem vārdiem ir dots par godu viņas vecmāmiņai – Šarlote Elizabete Diāna.

Skaties šovakar plkst. 20.10 kanālā LNT Lielbritānijas biogrāfisko drāmu Diāna. Lomās: Naomi Votsa, Kes Anvars, Nevīns Endrūss, Čārlzs Edvardss, Džeraldīne Džeimsa u.c.

Foto