Komentāri
“Kāpēc Tu teici “jā”!?” – “Šķiršanās formulas” eksperts turpina atbildēt uz jūsu jautājumiem!
Foto: ekrānuzņēmums

Pirms rudens sezonas lielā grāvēja “Šķiršanās formula” sākuma, kā arī visa seriāla garumā portālā Skaties.lv ikvienai interesentei un arī interesentam bija iespēja iesūtīt savus attiecību un šķiršanās stāstus. Pie lietas ķēries Oskara Damska asistents Ingars Terešins, lai beidzot rastu atbildes uz šķietami neatbildamiem jautājumiem.

Oskars sezonas gaitā bija ļoti aizņemts, risinot daudzu dāmu šķiršanās problēmas, bet noslēgumā viņam bija jāguļas zem skalpeļa. Tā kā līdz viņa veselības atgūšanai paies kāds laiks, “Šķiršanās formulas” blogu savā pārziņā ņems viņa tikko darbā pieņemtais asistents Ingars.

Iesūti savu stāstu

Ilzes stāsts:

Mans bijušais vīrs bija mana pirmā mīlestība, kopā nodzīvojām desmit gadus, mums piedzima divi bērni. Pēdējos gados attiecības aizgāja šķērsām, un – jo īpaši atkarību dēļ – neredzēju, ka tās varētu turpināt. Kad izšķīrāmies, jutos pārsteigta, cik ļoti tomēr pārdzīvoju šķiršanos. No vienas puses, bija atvieglojums, ka vairs nebūs jārēķinās ar otra vēlmi pēc alkohola, no otras – bija tukšums un neticība, ka kādreiz vēl man būs veiksmīgas attiecības. Ir pagājuši daudzi gadi, un šobrīd man pat šķiet smieklīga tā brīža izjūta, ka trīsdesmit piecos gados dzīve beigusies. Pēc šķiršanās piereģistrējos iepazīšanās portālā. Šobrīd domāju, ka tā rīkojos, lai pati sev radītu ilūziju, ka kaut ko daru, lai satiktu citu vīrieti. Taču patiesībā tur uzturējos, lai secinātu, ka te jau neviena ņemama nav, viņi visi bija kā izkāpuši no kādas absurda komēdijas. Man pat šķita jautri – aiziet uz randiņiem un pēc tam ar draudzenēm iesmiet par nenormālajiem vīriešiem. Un tad kādā pasākumā kāds izmeta frāzi: ja cilvēks, skatoties apkārt, redz haosu, tas nozīmē, ka haoss ir viņā pašā. Aizgājusi mājās, par šiem vārdiem aizdomājās. Sākās nākamais etaps – draugu ballītēs sāku iepazīties ar visnotaļ sakarīgiem vīriešiem, viens otrs man pat ļoti patika, bet, tiklīdz viņi tuvojās, pati sev par pārsteigumu reaģēju tā, ka viņiem šķita – šai sievietei es nepatīku! Bet pēc tam par to sev pārmetu. Šķita, ka esmu nonākusi kā apburtā lokā. Pašlaik man ir attiecības, bet arī manī pašā ir notikušas emocionālas pārmaiņas. Lai apburto loku pārrautu, kādu laiku apmeklēju psihologu, kas palīdzēja man pieņemt un atzīt sāpes, kas piedzīvotas gan attiecībās ar bijušo vīru, gan arī bērnībā attiecībās ar tēvu.

Ingars: prieks, ka padalījies, taču šeit, īpaši esot pilnīgi no malas, grūti kaut ko vairāk ieteikt, jo šķiet, ka visu iespējamo lietas labā jau dari. Klišejiski, bet man vairākkārt dzīvē pierādījies, ka ir notikumi un lietas, kas atstājuši rētas mūsu dzīvēs, un tās spēj saidziedēt tikai un vienīgi laiks. Protams, nereti no visām pusēm virsū mācas neticība, bet šeit jāņem talkā pacietība. Un kad Tavā dzīvē atnāks Viņš, sapratīsi, kāpēc tik ilgi gaidīji. Ilze, veiksmi Tev!

Anonīmās stāsts:

Meitenes, vai jums ir bijusi situācija, kad vīrietis atzīstas mīlestībā PIRMO REIZI īsziņā? Man tas šķiet debili. Vai tā vsp ir mīlestība tādā gadījumā?

Ingars: šeit varētu oponēt pie tā, ka 21. gadsimts, taču, manuprāt, mēs esam lūzuma paaudze, kad tikai no mums ir atkarīgs, ko ieaudzināsim pēcnācējiem – ir normāli šādas lietas teikt virtuāli vai nē!? Manuprāt, tas ir absolūti nepieņemami, tiesa, pats arī neesmu nekāds eņģelis, jo ir sanācis “atšūt” meitenes šādā veidā, taču mierinu sevi, ka konteksts tam bija ļoti atbilstošs – tā vienkārši abiem bija vieglāk. Un nenoliedzu, ka tas arī tā tīri sevis mierināšanai. Kas attiecas uz šo situāciju – cerams, ka pēc tam vēl tikāties, un viņš to sadūšojās pateikt arī dzīvē, bet ja ne, tad šādas lietas noteikti nevajadzētu ņemt vērā.

Elzas stāsts:

Izšķīros ar draugu, bet viņš sagāja kopā ar manu draudzeni? Kā man tikt pāri???

Ingars: stulba situācija. Noteikti izvērtē, cik laba draudzene viņa Tev ir, kā arī pavēro kādu laiku no malas, cik ļoti tur nopietni viss attīstās. Ja abi ir laimīgi, varbūt vienkārši arī Tev jāpriecājas par viņiem abiem, un Tava laime arī nekur neizpaliks.

Laimas stāsts:

Nezinu, kas ar mani notiek. Vispār zinu gan – mani apēd dusmas. Strādāju par projektu vadītāju kādā solīdā sabiedrisko attiecību aģentūrā. Es biju ieguldījusi daudz laika un enerģijas darbā ar klientu, arī viņa attieksme un iepriekšējās norunas liecināja, ka varētu tikt noslēgts izdevīgs līgums. Ar vadību bija norunāts, ka man pienāksies kārtīga prēmija un atvaļinājums. Taču klients pārdomāja un līgums netika noslēgts. Man kauns atcerēties, bet toreiz es pacēlu balsi gan pret klientu, gan viņa asistenti, savu priekšnieci un vēl pāris kolēģiem. Toreiz es biju īsteni dusmīga visu nākamo darba nedēļu. Un, protams, ne prēmijas, ne atvaļinājuma. Vienīgi – sāpoša galva. Un samaitātas attiecības… Arī mājās regulāri notiek strīdi un konflikti. Par kārtību, par nemazgātiem traukiem, izsvaidītām drēbēm un mantām. Un līdz šim nekas būtisks nav mainījies – vienīgas, ko esmu no abiem dēliem uzzinājusi, ka esmu tīrības maniaks. Nu, kā viņi nesaprot, ka es vēlos dzīvot kārtīgā dzīvoklī, bet bardaks mani nomāc un rada diskomfortu?! Jā, arī mājās man bieži sāp galva, un pēdējā laikā arī niez galvas āda. Utu nav, blaugznu nav – bet niez. Ko darīt? Būtu kāds, kas to manu glupo galvu noskrūvētu no pleciem un vietā uzliktu citu. Es kļūtu rāma un ar savām dusmām nebojātu citiem dzīvi.

Ingars: Laurim Reinikam ir tāda dziesma – ņem to visu vieglāk. Varbūt ir vērts padomāt par kādu stresa terapiju vai kāda cita veida speciālista apmeklējumu, ja draugi vai pati ar sevi netiec galā. Protams, bardaks ir briesmīga lieta, bet ja visi ģimenes locekļi ērtāk jūtas nelielā haosā, varbūt tieši Tu esi tā, kas visiem uzspiež savu “kārtību”. Padomā par to!

Ivetas stāsts:

Meičuki, kā jūs saucat savus vīriešus mīļvārdiņos un vai vsp viņiem tas patīk?

Ingars: man personīgi nepatīk visādas ‘saulītes’, ‘zaķīšī’ un kas tikai vēl ne. Bet absolūti nav žēl, ja ir pāri, kuri tā jūtas labi. Katrs pats zina, kā viņam labāk, vai ne!? Savukārt, ja nezini, kā rīkoties ar savu puisi, tad vienkārši ik pa laikam nosauci viņu tā, kā Tev šķiet mīļi un konkrētā brīdī atbilstoši. Pēc reakcijas vajadzētu visam būt skaidram – patīk viņam tas vai nē!

Elīnas stāsts:

tikko kā ar draugu saderinājāmies, bet man šķiet, ka viņš gribēja saderināties tikai tāpēc, lai mani nepazaudētu. Es esmu laimīga ar viņu, bet nezinu, vai gatava dzīvot kopā pavisam. Ko man darīt?

Ingars: bet tad kāpēc Tu viņam teici ‘jā’? Bet pēc šādu lielu lēmumu pieņemšanas ir tikai normāli, ka Tevi māc šaubas. Paies laiks, un gan jau sapratīsi, ka viss ir labi. Ja ne… Nu, tad kāds aizies ar salauztu sirdi.

Foto: kadri no seriāla “Šķiršanās formula”

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl