Komentāri
Kad dzīve kļūst garlaicīga, sāpes ir vienīgais, kas var likt dzīvot ar jaunu sparu… Piektais ieraksts

Ļoti jau gribētos, ka lielā mīlestība kādā skaistā dienā pati pieklauvē pie mūsu durvīm un palūdz atļauju ienākt. Taču tā nenotiek. Un, pat ja notiktu, diez vai mēs to pamanītu – klusumā un bezvējā ūdens virsma ir mierīga, un mēs aizmiegam. Mīlestība nav pieklājīga – tā uzrodas negaidīti, sajauc mūsu dzīves un pieprasa, lai mēs par to cīnītos, lai pierādītu sevi. Lai apliecinātu, ka esam mīlestības vērti.

Īstas mīlestības dēļ ir vērts cīnīties arī tad, ja nav iespējams gūt tūlītēju uzvaru. Arī tad, ja mērķis šķiet nereāls, pārāk tāls, pārāk neiegūstams. Jebkura cīņa mūs norūda, dod pieredzi un prasmes, turklāt mēs nekad nevaram zināt, kurā brīdī viss var pavērsties mums par labu. Kā vardes, kas iestigušas krējumā, tik ilgi mēs kustamies un pretojamies, kamēr sakuļam sviestu, atsperamies un izlecam no burkas, kurā pirms tam šķita – tūlīt, tūlīt noslīksim.

Ir jādara, sēdēt malā ir nāvējoši, un to neviena mīlestība nepiedos: pagriezīs muguru un dosies prom.

Nez kāpēc mēs domājam, ka tad, kad mīlestība ir iegūta, var atslābināties, neko nedarīt un tikai baudīt tās sniegto gandarījumu. Nē, mīlīši, arī tad ir jāpaliek modriem un jādara viss, lai mīlestību noturētu. Kolīdz jūtas nojautīs vienaldzību vai vienkārši apātiju, iestigšanu ikdienas rutīnā un paviršību, tās rausies nost no ķēdes un muks prom. Jā, varbūt tā ir ikdienas cīņa, varbūt prasa daudz spēka un neļauj atslābināties, taču, ja mēs to nedarīsim, mēs paliksim tur, kur bijām sākumā – vieni un vientuļi. Vai tiešām ir kāds, kas to vēlas?

Man bieži jādomā par sāpēm – par ko? Kāpēc tieši man un tagad? Bet pamazām es saprotu, ka sāpes ir vajadzīgas, lai neļautu mums nogrimt pelēkā vienaldzības purvā, lai neļautu ierūsēt un kļūt kūtriem, inertiem pret mīlestību.

Kad dzīve kļūst vienmuļa un garlaicīga, varbūt tieši sāpes ir vienīgais, kas var mūs atmodināt un likt dzīvot ar jaunu sparu.

Es neuzskatu, ka no sāpēm ir jābaidās – ciešanas attīra, noberzē sārņus un atver acis daudz skaidrākam skatienam, daudz jutīgākai uztverei un, iespējams, pavisam citādai, labākai pasaulei.

Skaties seriāla Šķiršanās formula piekto sēriju jau šovakar kanālā TV3 plkst. 21.00!

Foto

Lasi vēl