Kā sasniegt savus izvirzītos mērķus?

Komentāri

2. Atmest smēķēšanu

2/6
Foto: Flickr.com/A m o r e Caterina

Foto: Flickr.com/A m o r e Caterina

Zaudēt svaru

Gadu no gada svara zaudēšana sievietēm ir viens no biežāk izvirzītajiem mērķiem. Tad kāpēc to bieži neizdodas sasniegt? Speciālisti uzskata, ka lielākā kļūda, ko pieļauj sievietes, ir tā, ka viņas neizvērtē, ko mērķa sasniegšanai nāksies ziedot. Nereti tiek izvirzīti nereāli izpildāmi uzdevumi ilgākā laika posmā. Lai iecere būtu īstenojama, ir nepieciešams, piemēram, izveidot tādu sportošanas plānu, kam pietiks laika arī darbadienās.

Sāc pamazām!

Svarīgi pārmaiņas ieviest pakāpeniski, jo, radikāli atsakoties no vecajiem ieradumiem, ir lielāka iespēja, ka paslīdēs kāja. “Nevajag uzreiz atteikties no pilnīgi visiem saldumiem, kafijas, rafinētajiem ogļhidrātiem un citiem uzturvielām trūcīgiem produktiem. Tā vietā labāk pamazām samazināt nevēlamo produktu daudzumu un ieviest uzturā jaunus, vērtīgākus produktus,” iesaka uztura speciāliste Eva Kataja.

Pamani slikto stundu

Lielākajai daļai sieviešu nav grūti paēst veselīgas brokastis un ar veselīgām uzkodām nodrošināties arī otrajās brokastīs. Taču prakse liecina, ka dienas laikā apņēmība ēst veselīgi mēdz izgaist. Tāpēc piefiksē, kurā laikā visbiežāk tu izvēlies neveselīgu ēdienu. Vai tas notiek pēcpusdienās, kad tev darbā ir mirklis pārtraukumam, vai arī tu sāc našķoties vakarā, kamēr gatavo vakariņas. Lai tā nenotiktu, tev jau laikus jānodrošinās ar labāku izvēli – veselīgām uzkodām. Tie var būt burkāni, rieksti, pāris šķēles siera. Ja vēlies baudīt saldinātu dzērienu, vislabākā izvēle būs zaļā tēja ar medu.

Neizēd visu šķīvi

Par spīti tam, ko tev mācījusi māte vai vecmāmiņa, nav nekas slikts, ja uz šķīvja atstāsi arī kaut ko neapēstu. Kad esi pieveikusi trešo daļu no servētā ēdiena, pavaicā sev, vai tu jau neesi paēdusi. Ja vakariņo restorānā, pāri palikušo ēdienu vari palūgt, lai iesaiņo līdzi ņemšanai. Savukārt, ja vakariņas gatavo pati, servē ēdienu uz mazāka šķīvja un neliec to ar kaudzi. Ja gribēsies vēl, uzliksi papildporciju.

Neturi mājās liekus produktus

Vieglāk ir sākt jaunu dzīvi, ja esi atbrīvojusies no liekajām mantām. Tāpat arī ar uztura paradumu maiņu. “Atbrīvojies no konfektēm, saldumiem un citiem nevajadzīgiem produktiem, kas var kavēt tava mērķa sasniegšanu,” aicina Eva Kataja.

Atšķir svara un pašvērtējuma problēmas

Diemžēl ne vienmēr vēlme zaudēt svaru ir saistīta ar objektīvu pieņemšanos svarā vai neglītu izskatu. Nereti aiz centieniem zaudēt kilogramus slēpjas zems pašvērtējums un sāpīga pieredze (agrāk piedzīvota kritizēšana, apsaukāšana vai atgrūšana izskata dēļ). Pat ja laiki mainījušies un neglītais pīlēns jau sen ir pārtapis par gulbi, iekšēji var saglabāties izjūta, ka aizvien esi neglīta. “Psiholoģijā to dēvē par sevis un sava ķermeņa izkropļoto priekšstatu. Ja esi pārņemta ar ēdienu, svaru, diētām, savu izskatu, ja tu regulāri mēri, cik milimetru ķermenim ir nākuši klāt vai zuduši, un ja laimīga jūties vien konkrēta izmēra apģērbā, tas var liecināt, ka piezagušās pašvērtējuma problēmas. Un šajā gadījumā būtu svarīgi strādāt ar tām. Citādi var sākties dažādi ēšanas traucējumi, kas ilgtermiņā vēl vairāk sagrauj ticību savai pievilcībai,” uzsver psihoterapeite Marija Ābeltiņa.

2. Atmest smēķēšanu

2/6
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl