Kā sadzīvot ar vīru – darbaholiķi

2 komentāri
Kā sadzīvot ar vīru – darbaholiķi
FOTO: Flickr.com

Tavs mīļotais gandrīz cauru diennakti atrodas birojā. Interesējas tikai par jauniem un perspektīviem projektiem, bet atvaļinājumā doties baidās, jo bez viņa nekas nevirzīsies uz priekšu. Kā lai sadzīvo ar vīru, kuram dzīvē galvenais ir darbs?

Ne velti psihologi liek vienādības zīmi, piemēram starp alkoholiķi un darbaholiķi. Tieši tāpat, kā alkoholiķim dzīves prioritāšu saraksta augšgalā vienmēr būs iedzeršana, tā darbaholiķim – darbs. Lai arī oficiālā medicīna neatzīst pārmērīgu strādāšanu par diagnozi, tomēr daudz kopīga šajā atkarībā un citās var atrast.

Pazīmes, kas liecina, ka tavam vīram piemīt atkarība no darba

  • Viņš regulāri tērē darbam laiku, kas būtu jāveltī atpūtai, miegam un ģimenei.
  • Viņam draud reālas veselības problēmas. Regulārā neizgulēšanās noved pie aizkaitināmības, stresa, atmiņas pasliktināšanās, zaudētās imunitātes dēļ – biežas saaukstēšanās.
  • Ja pēkšņi viņš nevar strādāt, tad sāk just nemieru, meklē istabai ”piekto kaktu” un cenšas pēc iespējas ātrāk atgriezties darbā, lai gan nav izveseļojies, vai arī atvaļinājums nav beidzies. Viņš iedzīvojas ”svētdienas depresijā”.
  • Pats galvenais – tavs vīrs neatzīst, ka viņam ir šī problēma.

Ko darīt

Sāc ar mazumiņu. Nekādā gadījumā nedrīksti viņu ar viltu aizvest veselu mēnesi ilgā ārzemju ceļojumā. Sāc ar nelielu pastaigu, vienas filmas noskatīšanos vai izbraukumu ar velosipēdiem.
Mīli viņu! Ja cīnīsies pret kaut ko ļoti svarīgu vīrieša dzīvē ( šajā gadījumā – darbu), tas var novest tikai pie šķiršanās. Darbaholiķa sievai ir jāsaprot, ka viņa ir pati apprecējusies ar vīrieti, kuram karjera ir lielākā vērtība. Tādēļ pāraudzināt viņu nebūtu pareizi. Tev ir jāmēģina ievirzīt viņu režīmā, ka viena diena nedēļā ir jāveltī bērniem, ģimenei un atpūtai. Protams, regulārai tēva un vīra neesamībai mājās prasa ”kompensāciju” – otru mašīnu, mājkalpotāju, finansiālu stabilitāti. Tomēr aizņemtība darbā ne vienmēr nozīmē arī ļoti labu atalgojumu.
Mācies pati un māci viņu pilnvērtīgi atpūsties. Darbaholiķiem labākā atpūta ir nevis neko nedarot, bet kaut ko darot. Darbaholiķis var remontēt dzīvokli, kolekcionēt retro automašīnas, mācīties fotografēt. Svarīgi ir kopīgiem spēkiem arī atpūtā atrast darbaholiķim patīkamu nodarbošanos, taču, kas nekādā ziņā nav saistīta ar darbu.

FOTO. Darbaholiķiem ir jāmeklē veids, kā izvēdināt galvu.


Sliktākais, ko var darīt sieva, ja vīrs ir darbaholiķis, ir rīkot skandālus un strīdēties. Tikt galā ar darbaholiķi var vienīgi tad, ja viņš pats to vēlēsies. No tavas puses vienīgā izeja ir panākt vienošanos ar viņu sarunu ceļā, jeb vienkāršāk – sarunāt. Liec lietā tās īpašības, kuras viņš tevī mīl, dēļ kurām viņš tevi apprecēja. Palīdzi viņam iemīlēt pārnākšanu mājās, kur gaida mīļotā sieva, bērni, kur ir mājīgi un ērti.

2 komentāri