Kā rīkoties, ja vīrietis pelna mazāk nekā tu

Komentāri
Kā rīkoties, ja vīrietis pelna mazāk nekā tu
Foto: Flickr.com/mcvickerphotog

Lai arī izmaiņas sociālajā vidē ietekmējušas to, ka Rietumeiropas valstīs nereti sievietes realitātē pelna labāk, gēni joprojām diktē, ka vīrieša kā apgādnieka funkcija sievietei joprojām ir svarīga. Bet vai tā ir problēma, ka vīrietis pelna mazāk nekā tu?

Nauda – spēcīgs arguments

Ja jūsu ienākumi krasi atšķiras, tev jārēķinās, ka jums kopā būs jāpieņem dažādi praktiski lēmumi, kas tev līdz šim, iespējams, nebija aktuāli. Piemēram, ēst tikai mājās vai kādu reizi atļauties paēst arī kafejnīcā u.c. Ja tev vīrietis patīk, šādus lēmumus, vadoties no reālās finansiālās situācijas, varētu pieņemt ļoti racionāli… ja vien cilvēka daba būtu racionālāka. Zemapziņa ar tevi var izspēlēt dažādas spēlītes. Tā ir bijis laiku laikos, ka vīrietim kaut kā jāpārliecina sieviete stāties ar viņu seksuālās attiecībās. To arī tu neapzināti gaidi, lai vīrietis tevi pārliecina – ar mani ir vērts! Turklāt iepazīšanās iespējas internetā tev allaž liek atcerēties, ka vienmēr ir iespēja atrast kādu pārliecinošāku. Vīrietim vajadzīgi labi argumenti. Un nauda neapšaubāmi ir labs arguments. Tomēr ne vienīgais. Ja vīrietis, piemēram, ir mākslinieks, viņam, visticamāk, ir ļoti svārstīgi ienākumi. Bet viņā var atklāties kāda personības šķautne, kas tevi pārliecina vairāk nekā stabili ienākumi. Turklāt ir sievietes, kurām seksīgākais šķiet vīrieša intelekts – lai ar viņu kopā nav garlaicīgi. Tad nauda kā arguments pakāpjas tālākā plānā. Tāpēc, ja esi samulsusi, kāpēc svaru kauss sveras par labu vīrietim, kurš pelna mazāk par tevi, uzdod sev dažus precizējošus jautājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ko Tev nozīmē savienība vīrietis un nauda?

Tāpēc sievietes, kaut arī nevar to izskaidrot, tomēr lielākoties atzīst, ka vēlas sev blakus spēcīgus vīriešus. Un nauda allaž saistās arī ar spēku, ar spēju nodrošināt labu dzīvi, ar drošības izjūtu, ko vīrietis spēj dot. Uzdod sev jautājumu: “Ja vīrietis pašlaik pelna mazāk, vai tas tavās acīs mazina viņa spēka potenciālu?” Taču, pirms steidzies atbildēt, padomā dziļāk. Jūs varat būt atšķirīgos karjeras posmos, jo ir profesijas, kurās iespēja labāk pelnīt nāk lēni. Piemēram, ja viņš ir arhitekts vai ārsts, ir ļoti ilgi jāmācās un jāizkopj savas prasmes, tikai tad rodas iespējas pelnīt labāk. Daudzas nobriedušas sievietes atzīst, ka viņām iepazīstoties nav tik svarīgi, cik tieši patlaban vīrietis pelna, bet gan tas, vai viņas saskata viņā potenciālu nopelnīt. Jo – viņš var būt bankrotējis, tomēr pilns apņēmības sākt ko jaunu.

Ko citi nodomās? Ko viņš jutīs?

Vai esi ar sevi godīgi parunājusies, cik svarīgs tev ir citu viedoklis? Būtiskas ir tavas emocijas, kad kopā ar draugiem dosieties kopīgās vakariņās un tiks atnests rēķins. Vai tev būs kauns, ka maksā par vīrieti? Vai arī, ja finansiālu apsvērumu dēļ izlemsiet neiet uz kopīgajām vakariņām, emocijas, kas saistītas ar šo lēmumu, tev būs tik un tā. Kādas būs šīs emocijas, atkarīgs no tā, ko tu patiesībā domā par šīm situācijām. Parasti ir tā – jo naudas ir mazāk, jo tai tiek piešķirta lielāka nozīme. Visticamāk, ja tev pašai knapāk ar iztikšanu, bet vīrietis pelna vēl mazāk, tev var būt dusmas, ka jāizmaksā, ja gribat vispār kaut kur iziet. Bet, ja tev naudas daudz, var būt, ka tev nav emocionālu problēmu izmaksāt, taču viņam to grūti pieņemt. Ja izturēsies tā, it kā par to nebūtu jāizrunājas, tikai turpināsi izmaksāt, viņš var sajusties apkaunots. Vēl var notikt tā, ka sāksi prātot, kā no šādām situācijām izvairīties, un izlemsi ierobežot savas ierastās izklaides. Neko labu tas nedos, jo apspiestajām vajadzībām ir tendence krāties, krāties, un tad agrāk vai vēlāk apspiestā enerģija nāk ārā ar blīkšķi. Ir tikai viens risinājums – jums jāmēģina atklāti izrunāties un kopīgi pieņemt abiem pieņemamus risinājumus.

Kāpēc jāizrunājas?

Ja jautājumu, vai tu spēj akceptēt, ka viņš pelna mazāk, jo tev ir svarīgākas citas viņa vērtīgās īpašības, ne ar sevi, ne viņu neesi pārrunājusi, kādu laiku jau šīs attiecības var ilgt. Tomēr sievietēm tipiski savu neapmierinātību (un tā var būt par to vien, ka jautājums nav pārrunāts) izpaust kā zāģēšanu. Tu vari, pati sev nemanot, sarunās sākt iepīt frāzes, ka tu taču neko nenopelni un tamlīdzīgi. Nianse, kas prognozē attiecību izjukšanu vairāk nekā jebkas cits, ir – ja teiktajā ieskanas nicinājums pret partneri. Ja spējat visu pārrunāt un tu ar pārsteigumu konstatē, ka patiešām tev nav tik svarīgi, kurš pelna vairāk, galvenais, ka jums, ienākumus kopā saliekot, pietiek, izstrādājiet arī savu finansiālās attīstības plānu. Tas, ka abi ticat – jums izdosies tikt uz zaļāka zara, turklāt ceļš, kādā to īstenosiet, jau iezīmēts plānā, nozīmē lielu iespēju, ka plāns izdosies!

Lasi vēl