Komentāri
Kā rīkoties, ja šķiet, ka bērns neklausa, jo ir iespītējies
FOTO: Flickr.com

Vai esi piedzīvojusi situāciju, kad šķiet – tavs bērns visu dara tev par spīti? Ja pateiksi, lai viņš pasteidzas, noteikti sāks ”vilkt kājas” pa zemi it kā nekur nebūtu jāskrien. Ja liksi, lai uz ietves stāv tev mierīgi blakus, nepaies ne pāris minūtes, un viņš jau būs pie rotaļu laukuma.

Bērna pretestības reakcija visbiežāk izpaužas ģimenēs, kurās vecākiem ir autoritatīvas audzināšanas metodes. Ja bērns ikdienā saņem pārāk daudz prasību, viņš vienkārši neapzināti ir nepieciešams ”turēties” pretī. Ja tevi šāda uzvedība neapmierina, tad pārtrauc demonstratīvi viņam uzstādīt noteikumus un ierobežojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • Laikus bērnam pasaki, ko abi darīsit. Ja viņš ir ļoti aizņemts ar rotaļāšanos, bet tu zini, ka drīz iesit pastaigāties, tad 10 minūtes iepriekš pabrīdini viņu: ”Tev vēl ir 10 minūtes laika rotaļām, tad iesim pastaigāties!”
  • Iesaisties spēlē. Pēc piecām minūtēm saki viņam: ”Uzmanību, uzmanību! Līdz startam atlikušas piecas minūtes. Automašīnai ir jādodas uz garāžu, lai atpūstos!”
  • Turpini iesaistīties spēlē. Vēl pēc piecām minūtēm atgādini vēlreiz un palīdzi nolikt mašīnas vietā, bet lelles – gulēt.
  •  Novērs uzmanību: ”Paskaties, kādas puķes lielajā dobē ir uzziedējušas!  Un Roberts arī ir iznācis pagalmā.”
  • Nelieto spēka paņēmienus. Tādā veidā tu parādi, ka tas, kurš ir stiprāks, tam arī ir taisnība, taču tā nav.
  • Rīkojies negaidīti. Viņš ir pieradis, ka parasti vecāki paceļ balsi, lai viņš klausītu. Tā vietā cieši, cieši viņu apskauj, pagaidi, lai viņš nomierinās un apsola, ka visu izdarīs.
  • Centies panākt abpusēju sapratni. Esi ieinteresēta visā, ko bērns tev stāsta. Jautā viņa viedokli, ko viņš domā par vienu vai otru situāciju.
  • Atļauj bērnam pieņemt lēmumu, situācijā, kad tas ir iespējams: ”Tu pats apģērbsies, vai man tev palīdzēt? ”

FOTO. Galvenais, ka jūs esat viens otram – tu un tavs bērns

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl