Kā reaģēt, ja bērnudārzā bērns iemācās necenzētus vārdus

1 komentārs

2. 2. ieteikums

2/6

Protams, ka nedaudz nāk smiekli, ja no trīsgadnieka mutes atskan necenzēts vārds, par kura nozīmi viņam nav ne mazākās nojausmas. Vienīgais, ko viņš saprot, ka šāds vārds ir jāraida tā cilvēka virzienā, kurš īsti nerīkojas tā, kā viņam gribētos. Galu galā – tieši tā šodien bija teicis Andrītis, kad Māris noņēma viņam rotaļu vilcienu. Tas noteikti ir skaidrs, ka smieties nebūtu audzinoši, it īpaši mutvārdu daiļrades teicēja klātbūtnē ( no tā jau neizbēgt, ka vēlāk abi ar  vīru ”ieķiķināsiet”). Kā šādā situācijā rīkoties vecākiem, Skaties.lv jautāja padomu Latvijas Universitātes pedagoģijas doktorei, docentei Līgai Āboltiņai.

 1. ieteikums

Izproti iemeslu

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Pirmsskolas bērnu vecumposma īpatnība ir tā, ka bērns neapzinoties ir orientēts uz atkārtošanu un atdarināšanu – mans draugs tā saka, es saku tāpat.

2. 2. ieteikums

2/6
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl