Kā patika koncerts? Labi… Par ko runāt pirmajā tikšanās reizē

0 Komentāru
Kā patika koncerts? Labi… Par ko runāt pirmajā tikšanās reizē
FOTO: Flickr.com

Lai arī parasti mums šķiet pievilcīgi cilvēki, kuriem interesējam mēs, diemžēl pirmajā tikšanās reizē kāds no malas ne vienam, ne otram, ausī neiečukst: ”Tu viņam/viņai patīc!” Tādēļ ir jāprot uzvesties un runāt tā, lai otrs par tavām simpātijām varētu nojaust.

Meklē āķīti

Pirmie iepazīšanās vārdi allaž ir banāli – par to, kā patīk ballīte, izstāde, izrāde utt. Var iet soli tālāk un pajautāt par sarunu biedra nodarbošanos. Taču uz šādiem jautājumiem var sekot atbilde, kuru izsaka viens vārds, un saruna apsīkst. Lai tā nenotiktu, meklē sarunu biedra atbildē vai jautājumā ”āķīti”, aiz kura varētu aizķerties. Ja viņš saka banālo teikumu par tēmu ”laiks”: ”Ir nu gan šodien karstums! Kā tuksnesī! ”Tad nepiekrīti viņam, izmantojot vienu vārdu, bet gan: ”Jā. Es labprāt izdzertu kādu glāzi ūdens, lai šajā tuksnesī nenomirtu no slāpēm un karstuma.”

Ķermeņa valoda

Lai uzzinātu, vai partnerim interesē tava aizsāktā sarunu tēma, vēro viņa ķermeņa valodu. Atšķirībā no vārdiem, ķermenis nespēj melot. Pat aiz pieklājīga smaida var pamanīt garlaicību, ko nodod acis. Ja viņa skatiens maldās kaut kur tālumā, virs tavs galvas, tas nozīmē, ka viņš nedomā par to, ko tu saki.
Acu zīlītes parasti sašaurinās, ja cilvēkam ir neinteresanti, bet, ja ieplešas – tad sarunu tēma viņu patiesi interesē un pat satrauc.
Ko darīt, ja redzi, ka sarunu biedrs garlaikojas, un tūlīt viņš aizies? Pārtrauc savu monologu. Uzrunā viņu vārdā un uzdod jautājumu, kas skartu viņu personīgi. Un, ja mazais intereses asniņš vēl nav pavisam nonīcis, to ir iespējams atjaunot.

FOTO. Vislabāk attīstīta ķermeņa valoda ir baletdejotājiem. Vēro un mēģini atšifrēt viņu “sakāmo”.

Kas viņus kaitina?

Vīriešus parasti kaitina jaukšanās viņu personiskajā dzīvē. Lai arī viņiem patīk par sevi parunāt, tas attiecas tikai uz to dzīves daļu, kurā viņi ir veiksminieki. Ja viņš ir šķīries, zaudējis darbu utt…, tad – lai arī kā tas tevi neinteresētu, nekad neuzdod pirmajā tikšanās reizē viņam jautājumu par šo tēmu. Turklāt nesāc stāstīt par savām problēmām. Pirmkārt, tu riskē radīt par sevi iespaidu ”Mis Pesimiste.” Otrkārt, sievietes gaušanos par grūto dzīvi, vīrietis var uztvert kā aicinājumu palīdzēt. Un nepazīstamam vīrietim, ja vien tā nav mīlestība no pirmā acu skata, visticamāk, nebūs vēlēšanās ”tūlīt visu pamest” un steigties risināt svešas sievietes problēmas.

0 Komentāru