Kā noteikt, ka mazulim ir paaugstināts muskuļu tonuss, un kā to novērst

Komentāri

Jūsu mazulim ir paaugstināts muskuļu tonuss,  – šādu teikumu ir dzirdējusi ne viena vien māmiņa. Pavisam jaunām, nepieredzējušām māmiņām tas var radīt uztraukumu un neziņu. Taču arī Superbēbīša mammai Kristīnei, kura ir jau trīs bērnu māmiņa, prāts ir nemierīgs, tādēļ dodas uz Māmiņu kluba vecāku skolu pie fizioterapeites Janas Daudišas.

Visbiežāk konsultācija ar fizioterapeitu sākas noskaidrojot mazulīša raksturu, dienas ritmu, ieradumus, un jau apgūtās iemaņas, lai bērns pamazām aprod ar svešo telpu un “pieņem” pašu speciālistu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajos trīs dzīves mēnešos bērnam ir paaugstināts muskuļu tonuss, kas tiek uzskatīts par normu, jo mazulis ilgu laiku ir dzīvojis māmiņas puncī, ierobežotā telpā.  Bet pēc trīs mēnešu sasniegšanas tonusam būtu jāsamazinās, bet ir bērniņi, kuriem paaugstinātais muskuļu tonuss pats no sevis neizzūd.

Kā vecāki var saprast ir bērnam paaugstināts muskuļu tonuss, vai nav.  Vecāki var paši, pirms doties vizītē pie ārsta, novērtēt situāciju. Pie paaugstināta muskuļu tonusa bērnam ir liela trīce, joprojām ir savilktas roka un kājas un ļoti grūti iztaisnot. Ja bērns stipri raud vai smejas, tad tajā brīdī ķermenis vienmēr viņam būs tonusā, taču, ja ikdienā bērnam nevar iztaisnot rokas un izapļot gūžas, tad tonuss ir paaugstināts.

Foto

Vēl viens vieds, kā noteikt vai bērnam ir paaugstināts muskuļu tonuss, – salīdzināt vai mazuļa kājiņu krokas ir simetriskas. Ja mazulim ir paaugstināts muskuļu tonuss ir svarīgi ievērot veidu, kā viņu celt un nest.

Ir svarīgi, lai bērnam ar cilvēku, kurš masē, izveidotos labs kontakts. Savādāk, ja bērns raudās, viņam visu laiku būs paaugstināts muskuļu tonuss un masāžai nebūs nozīmes. Kā  māmiņai pati var ar roku pieskārieniem noņemt bērnam saspringumu, noskaties video!

Video

Lasi vēl