Kā nodzīvot kopā “līdz nāve jūs šķirs” ?

1 komentārs
Kā nodzīvot kopā “līdz nāve jūs šķirs” ?
Foto: Flickr.com

Ne reizi vien ar labvēlīgu skaudību esi skatījusies uz to, kā divi sirmgalvji dodas pastaigāties, mīļi sadevušies rociņās. Droši arī nodomā, kā gan viņi ir spējuši nodzīvot kopā tik daudzus gadus. Iespējams, arī tev izdosies pavadīt kopā ar savu otro pusīti vecumdienas, ja abi ieviesīsiet savā ikdienā vairākus ieteikumus, kurus sniedz krīzes psihologs, profesors Marks Gulstens.

Vienmēr dodieties pie miera vienlaicīgi

Tas nenozīmē, ka vienmēr jums obligāti katru nakti jānodarbojas ar seksu. Vienkārši cenšaties doties gulēt katru vakaru vienā un tajā pašā laikā. Pat, ja viens no jums pārnāk mājās ļoti vēlu, cenšaties pamosties brīdī, kad otrs ”lien zem segas”. Tas ļoti satuvina, aizmigt viens otru apskaujot.

Neatstājiet novārtā kopīgas intereses

Pats par sevi saprotams, ka tu neinteresējies ne par hokeju, ne rokasbumbu. Savukārt tavam mīļotajam pilnīgi vienaldzīgas ir balles dejas. Tomēr ir obligāti jāatrod kāda viena nodarbošanās, kas interesē jūs abus. Vienlaicīgi nekādā gadījumā nedrīkstat atteikties katrs no saviem vaļaspriekiem, jo tā jūs viens otra acīs kļūstat interesantāki kā personības.

Paņemt tevi aiz rokas, un tad cauri visām vasarām…

Kad kaut kur dodaties, noteikti turat viens otru aiz rokas. Šāds publisks savstarpējas mīlestības apliecinājums ir nozīmīga pāra psiholoģiskā komforta daļa. Piemēram, ja esat devušies uz muzeju, tad ir svarīgi nevis apskatīt simtprocentīgi visus eksponātus, bet būt līdzās partnerim.

Uzticies un piedod

Protams, ir jāņem vērā, cik nopietnas ir jūsu abu domstarpības, vai cik liels ir aizvainojums, taču uzticēšanās un piedošana ir labas kopdzīves pamatatslēga.
Viņš/viņa rīkojas pareizi, nevis visu dara nepareizi

FOTO: mīlestība ir skaista jebkurā vecumā

 Viņš rīkojas pareizi

Pozitīvs atbalsts vienmēr tiek uzsvērts bērnu audzināšanā un pat zvēru dresēšanā, taču mazāk svarīga tā nez kāpēc šķiet pieaugušo attiecībās.
Tādēļ cenšaties savu partneri uzslavēt, kad viņš t ir pelnījis, un centies nekoncentrēties uz viņa kļūdām. Vienmēr un it visā var atrast gan kaut ko labu, gan kaut ko sliktu. Laimīgi pāri akcentē viens otra pozitīvās īpašības.

Apskāvieni katru dienu

Mūsu āda atceras ”labus pieskārienus” ( maigumu), ”sliktus pieskārienus”( vardarbību) un apskāvienu neesamību. Tie pāri, kuri vienmēr sasveicinoties apskaujas, burtiski ”peldina viens otru labos apskāvienos.” Šīs pozitīvās izjūtas ir visīstākā pote pret vientulību un atsvešinātības sajūtu.

Katru rītu…

Ar ”Es tevi mīlu ” un ”Labrīt” ir jāsāk katra diena. Lai arī tas šķiet pats par sevi saprotams, tas ir ļoti svarīgi, jo tādā veidā jūs uzlādējat partneri ar pozitīvu enerģiju visai dienai, kas palīdzēs pārvarēt to stresu, ko mēs piedzīvojam stāvot sastrēgumos, rindās un sabiedriskajā transportā.

Katru vakaru…

Nekad nedodieties pie miera, nenovēlot viens otram ”Ar labu nakti”. Neņemot vērā, ko jūs tajā brīdī jūtat. Neļaujiet ”saulei norietēt pār strīdu”. Tas nozīmē – nedodieties gulēt, nesalīguši mieru. Pat, ja ar rokas kustību tu novēli ”Ar labu nakti”, tu liec partnerim saprast, ka neņemot vērā neko, tev ir svarīgas jūsu abu attiecības ir daudz svarīgākas nekā nupat notikušais strīds.

Lepojaties ar to, ka visi redz: jūs esat pāris

Tas nenozīmē, ka jums vienmēr ir atklāti jāskūpstās, tā, ka pārējiem nav ”kur acis likt”. Tomēr nelielas maiguma izpausmes sabiedrībā ir svarīgas. Tādā veidā jūs neverbāli visiem vēstāt, ka piederat viens otram. Tas taču ir lieliski!

1 komentārs